Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi volt a legnagyobb hiba...

Mi volt a legnagyobb hiba sofőrként, amit vezetés közben elkövettél?

Figyelt kérdés
Mióta vezetsz + lett belőle rendőrségi ügy?

2020. szept. 30. 23:49
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Hetes, egyértelmű, hogy az ötös is te vagy
2020. okt. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
50%

Máshol leírtam, most csak azt másolom be.


Nem feltétlenül kezdőségből adódhatnak csak problémák!


A tapasztaltak között is előfordul.


Tavaly volt egyetlen egy esetem. Pedig a jogsim már 4 éves volt tavaly, és több, mint 300.000km-t vezettem addigra. Valamint előtte is nagyon-nagyon sokat, de azt főképpen vidéken, amerre nem járt rendőr.



Új Toyota Camry. Nem az én autóm volt, nővéremé.


Nekem egy '70-es Dodge Charger-em volt/van.


Viszont a megszokott stílusban vezettem.



Szlovéniába mentünk át nővéremmel és a barátnőjével.


[link]


Ez a kanyar volt az.



A megszokott stílusommal, a Charger-em beállításaival a "génjeimben", reflexből cselekedtem. 100-as tempóval mentem a kanyarnak, előtte vissza 70-re, kormány 180°-ban balra, minden pipa.



Azt felejtettem csak el, hogy míg a Charger a maga 3300 kg-jával, Continental Extremecontact DWS06-os, 20"-os gumikkal ezt be tudja venni, addig a Camry a maga 1450 kg-jával, Toyo Extensa HP2-es, 17"-os gumikkal nem.



Megpördültünk és nekicsapódtunk a legelső kőtömbnek amiből a korlát indul.



Soha nem vezettem előtte más típusú autót, csak a sajátomat, illetve ugyanolyan típusú és felszereltségű izomautókat (Challenger, Hemi, Plymouth, stb). Ez volt az első alkalom, hogy "könnyű" autót vezettem.


Nekünk szerencsére nem lett bajunk, illetve senki nem volt se előttünk se mögöttünk (ezért is vezettem rutin szerint) hosszú-hosszú távon.



A pördülés végén a kocsi elejével találtuk el a kőtömböt. Roncsolódott a motor, a hajtókar, tropára mentek a felfüggesztések, már ami maradt, a lengéscsillapító rugók mindkét oldalon 4-5 darabba törtek.


Nem lett szép vége.



Mivel én okoztam, vettem egy másik autót a nővéremnek. Egy (általam vásárlás után sajátkezűleg) öntöttvassal megerősített vázú és karosszériájú, motorikusan viszont "nőies" erőre csökkentett Volvo S90L-t kapott.

2020. okt. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!