Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ragadtak le az emberek...

Miért ragadtak le az emberek a német autógyárak (Merci, BMW, Audi) magasztalásánál, ha a japán technológia (Toyota/Lexus) már utolérte, sőt, beelőzte őket?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy jelenleg mindössze azért van még ekkora presztízse ezeknek a német márkáknak, mert 20-30 évvel ezelőtt még valóban jobb minőséget képviseltek a japán autóknál, azóta azonban ez már nem állja meg a helyét, és az emberek mintha leragadtak volna az előző évezredben.

Ilyen kommenteket olvasok még mai napig is, hogy egy Lexus sehogyan nem említhető egy lapon egy Mercivel...


Ha csak a saját tapasztalatomból indulok ki, én gépészmérnök vagyok és dolgoztam már több autóipari/német multinál, és hát az egyikben például azt láttam, hogy tesztelik a konkurens japán technológia egyik alkatrészét és nem értik, hogy az miért bírja azt, amit az övék nem.

A megbízhatósági statisztikákról ne is beszéljünk, a Lexus már rég lekörözi bármelyik német autógyártót, ez is egy szempont a sok közül. Ráadásul egyes típusaiba még a prémium üzemanyag sincs megadva javasoltként, még egyszerű kommersz üzemanyaggal is több élettartama van, mint a BMW a legkímélőbb, legdrágább, legprémiumabb üzemanyaggal...

Ár is egy szempont, ebben is kedvezőbbek a japán autók.


Igazából nem értem ezt, hogy miért tartják még mindig a németeket menőnek, amikor a japán is hozza összességében azt a minőséget. Bizonyos dolgokban az egyik jobb, bizonyos dolgokban a másik.

Persze nem mindegy, melyik gyártóról beszélünk, itt is - ott is van kevésbé prémium márka, de azt az Opelhez kell mérni.



2020. nov. 12. 19:19
1 2 3 4 5 6
 1/54 A kérdező kommentje:
Na meg ugye ott volt a dízelbotrány is...
2020. nov. 12. 19:24
 2/54 anonim ***** válasza:
73%
Ez majdnem olyan, mit ha azt szeretnéd egy vitában eldönteni, hogy a karcsú szőkék, vagy a nagy mellű barna hajúak a jobb nők...
2020. nov. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
39%
Mert az emberek nem tudományosan alátámasztott tényekre alapoznak, hanem a népítéletre. Nekem egy 2009-es Fiat Bravom van és tudom róla, hogy jó, mégis ezt hiába mondanám egy magyar laikusnak, úgyis az 6-os Golfot választaná, mert a német csak jó lehet.
2020. nov. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 A kérdező kommentje:
2-es, a kérdés azért merül fel, mert a köznépből 20-ból 19-en a nagymellű barnát tartanák jobbnak/menőnek/szebbnek teljesen érthetetlen módon, amikor a másik is simán van olyan jó.
2020. nov. 12. 19:30
 5/54 anonim ***** válasza:
83%
A dízel botrány ráadásul azért is rossz példa, mert kiderült, mindenki csalt, csak az USA-ban a Volkswagen volt a legnagyobb konkurens cég, tehát annak mentek neki, ami egy irányított politikai, gazdasági támadás volt, a japánok is ugyanúgy csaltak, csak azok apró falatok lettek volna, a Volkswagent támadva egy egész konszernt sikerült hátrányba hozni.
2020. nov. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:
Ha kb fele/fele arányban oszlanának meg a vélemények, akkor az e kérdés nem született volna meg. De itt nem ez a helyzet. Egy átlagember szemében a prémium német márkáról gondolják azt, hogy menő, magasabb státuszú, biztos gazdag akinek ez van.
2020. nov. 12. 19:32
 7/54 anonim ***** válasza:
40%
Azért én kiváncsi lennék rá, hogy például mikben előzték meg a németeket.....
2020. nov. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
41%
A németek manapság nem a minőségben vannak előrébb mint a japánok hanem technológiában. Minőségben kb 1-1 az állás.
2020. nov. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:
Leírásban megtalálható. Egyrészt nem adhatok ki munkahelyi titkos dolgokat, másrészt pedig a megbízhatósági statisztikák is magukért beszélnek, ezekre te is rá tudsz találni.
2020. nov. 12. 19:39
 10/54 A kérdező kommentje:
De az egyéni tapasztalatok is magukért beszélnek. Egy 20 éves BMW már kopok, csattog, minden baja van, esik szét, egy ugyanannyit megélt Lexus még mindig autó...
2020. nov. 12. 19:41
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!