Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ragadtak le az emberek...

Miért ragadtak le az emberek a német autógyárak (Merci, BMW, Audi) magasztalásánál, ha a japán technológia (Toyota/Lexus) már utolérte, sőt, beelőzte őket?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy jelenleg mindössze azért van még ekkora presztízse ezeknek a német márkáknak, mert 20-30 évvel ezelőtt még valóban jobb minőséget képviseltek a japán autóknál, azóta azonban ez már nem állja meg a helyét, és az emberek mintha leragadtak volna az előző évezredben.

Ilyen kommenteket olvasok még mai napig is, hogy egy Lexus sehogyan nem említhető egy lapon egy Mercivel...


Ha csak a saját tapasztalatomból indulok ki, én gépészmérnök vagyok és dolgoztam már több autóipari/német multinál, és hát az egyikben például azt láttam, hogy tesztelik a konkurens japán technológia egyik alkatrészét és nem értik, hogy az miért bírja azt, amit az övék nem.

A megbízhatósági statisztikákról ne is beszéljünk, a Lexus már rég lekörözi bármelyik német autógyártót, ez is egy szempont a sok közül. Ráadásul egyes típusaiba még a prémium üzemanyag sincs megadva javasoltként, még egyszerű kommersz üzemanyaggal is több élettartama van, mint a BMW a legkímélőbb, legdrágább, legprémiumabb üzemanyaggal...

Ár is egy szempont, ebben is kedvezőbbek a japán autók.


Igazából nem értem ezt, hogy miért tartják még mindig a németeket menőnek, amikor a japán is hozza összességében azt a minőséget. Bizonyos dolgokban az egyik jobb, bizonyos dolgokban a másik.

Persze nem mindegy, melyik gyártóról beszélünk, itt is - ott is van kevésbé prémium márka, de azt az Opelhez kell mérni.



2020. nov. 12. 19:19
1 2 3 4 5 6
 21/54 A kérdező kommentje:
/és német cég az is.
2020. nov. 12. 20:00
 22/54 anonim ***** válasza:
76%
A 20 éves német kocsik pont nem jó példák, azóta sokat javítottak a megbízhatóságon.
2020. nov. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
69%
#20 a beszallito teljesen mas dolog, az nem fugg ossze az automarkaval. Peldaul a Bosch ugyanugy gyart alkatreszeket nemet kocsikba mint japanokba.
2020. nov. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 A kérdező kommentje:
Egyébként azzal is nagyon el vagy tévedve, ha azt hiszed, hogy ezekben a gyárakban csak gyártás folyik, mert hogy külföldi telephelyeiken ilyeneket nem csinálnak, csak a központban. Elmondom, hogy komoly fejlesztési és tesztelési munkák folynak máshol is... akár autóipari, akár autóipari beszállítóról van szó... nem is értem, hogy a több szempontból totálisan eltévedt hozzászólásod hogy kapott ennyi zöldet...
2020. nov. 12. 20:14
 25/54 anonim ***** válasza:
69%
Innováció terén még mindig a németek vezetnek.
2020. nov. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
64%
Nekem személy szerint jobban tetszettek a német kocsik. Eddig még nem volt vele semmi bajom✊✊, de ha valami cserés lesz benne elfogadom, hogy ha volt pénzem majomra akkor lesz banánra is.
2020. nov. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 A kérdező kommentje:
Pár éve még én is simán a német autókat szerettem jobban, rám is ragadt a nép által sugallt közhiedelmekből, de minél többet látok-hallok-tapasztalok, annál jobban fordult meg a véleményem.
2020. nov. 12. 20:28
 28/54 anonim ***** válasza:
52%
#27 Igen, az te voltál. Mások meg lehet fordítva vannak.
2020. nov. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
71%

A 20 éves BMW-k pont nem csörögnek, csattognak, mert azokban még jó motorok voltak. Volt 20 éves BMW-m, ami azóta 24 és a családban maradt. Köszöni, jól van. Ez a fele ennyi idősekről már nem mindig mondható el.

Amúgy ha gépészmérnök vagy, akkor nem értem, hogy miért hozod összefüggésbe az ajánlott üzemanyag minőséget a motor élettartamával. Semmi köze a kettőnek egymáshoz. Pont azt gondolnám, hogy a prémiumot igénylő motor fog kevesebbet bírni, mert jobban ki van hegyezve. De valószínűleg annak lesz nagyobb a fajlagos teljesítménye.

2020. nov. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 A kérdező kommentje:

#29 "Pont azt gondolnám, hogy a prémiumot igénylő motor fog kevesebbet bírni"


És én pontosan ezt írtam. A Lexus simán tovább bírja, nagyon sokkal. És de, a prémium üzemanyagnak alapvetően jótékony hatása van az élettartamra, de még azzal együtt sem fogja addig bírni a BMW motorja közel sem, amennyit a Toyota motorja elmegy.

2020. nov. 12. 20:41
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!