Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondoltok, a kis kategóriá...

Mit gondoltok, a kis kategóriás sedanok, tehát a lépcsős hátú kisautók között is vannak jól eltalált, a szemnek kellemes formajuak?

Figyelt kérdés
Konkrét példaként a második generációs (2003 és 2009 kötött) Seat Cordoba-t hoznám fel. Nekem úgy tűnik, hogy nem az a tipikus eset, amikor csak úgy "hozzáragasztunk" egy ormótlan far részt egy 5 ajtóshoz, mint pl a Renault Thalia esetében (a második generációs is, bár az valamivel kellemesebb látvány a szemnek). A Seat zömmel mindig is formás, jól eltalált megjelenésű autókat gyártott? Akárcsak az olaszok? Legjobb példa utóbbira az Alfa 159-es szerintem. Ki hogyan látja, pro és kontra?

#Seat #Volkswagen konszern #Seat Córdoba #a spanyol autógyártás #Forma, dizájn
2021. nov. 26. 09:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem igazán láttam még olyan kis lépcsőshátú autót ("török szedán" a gúnyneve ezeknek), ami tényleg jól nézne ki. A Cordoba valóban még a tűrhetőbbek közül való, és ide sorolnám még a VW Borát is, a modern Fiat Tipo egészen tűrhető, és a Fiat Linea sem vészes. De azért egyik sem nevezhető kifejezetten szépnek, ez a rövid, de magas lépcsős far, és alapvetően kompaktos arányok nem tudnak igazán összeállni.
2021. nov. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Volvo S40, Fiat Tipo amik szerintem szépek
2021. nov. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Egyessel értek egyet én is. Az ilyen kisautóknál valahogy nem szép a lépcsős hát, túl meredek, től nyomi. Ilyen kis autóknál jobban illik a hatchback.
2021. nov. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

#3 Nekem nagy bajom még velük az, hogy ezekre aránytalanul kicsi kerekeket raknak és relatív magasra vannak emelve (mintha kombi lenne, 10 köbméter cement súlyára tervezve) és ez így elég rossz végeredményben vezet.


Amúgy ahogy #2 már írta, nekem a második generációs S40 tetszik. Az sem teljesen mentes a fent leírtaktól, de szerintem az egyik, ha nem a legszebb megfizethető árú szedán

2021. nov. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen, a Volvo S40, első és második generációs is, elég formás.

Daewoo/ Chevrolet Kalos Sedan esetleg?

Nekem a második generációs Ford Focus Sedan tetszik nagyon, igaz, az már alsó középkategória, mint a Volvo S40-esek.

2021. nov. 26. 11:44
 6/13 A kérdező kommentje:
Jut eszembe, egyszer bicajozas közben láttam a városban (M.ovar) egy lépcsős hátú Peugeot 206-ost, néztem is nagyot, addig fogalmam se volt, hogy létezett Sedan változata is a 206-nak. Úgy rémlik, ezt a változatot nem is Franciaországban, hanem talán Irán-ban gyártották... ??
2021. nov. 26. 11:47
 7/13 anonim ***** válasza:
nem carbiot láttál?
2021. nov. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
8. generációs Honda Civic szedán változata elég jól néz ki szerintem csak kevés van belőle
2021. nov. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem a Toyota corolla és az opel vectra tetszik nagyon szedán kivitelben.
2021. nov. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
7# nem, ennek határozottan kemény lemezteteje volt és 4 ajtós volt.
2021. nov. 26. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!