Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsga/vezetés...

Forgalmi vizsga/vezetés okozta stressz?

Figyelt kérdés
Már több mint 1 éve csak kizárólag a vezetéssel bajlódok, eleinte nem volt oktató az iskolánál akihez tudtam volna menni, a nyár illetve az ōsz teljesen kiesett, 45 órám van, ami egész jó, viszont 2 alkalommal is buktam már a vizsgán, egyszer tegnap, egyszer pedig kb. 3-4 hete. Szeretek vezetni, meg szerintem jól is megy, de az egész dolog egy olyan szintū stresszforrás nekem, állandóan csak felhúz hogy ilyen hosszadalmas, és hogy milyen szinten csak a pénzed lehúzására megy, elsō alkalommal azért buktattak, mert a kezem a váltón hagyom, nem veszem el, ezzel az autóban kárt okozhatok, szerintem nevetséges, oktatáson sosem szóltak és ismerōsöm sincs akinek ezért baja lett volna. Második alkalom jogosabb volt, ott eltévedtem egy duplakörforgalomnál, bár vissza tudtak korrigálni, kettōt tévedtem ezért buktattak. Szóval le lehet gyōzni ezt a stresszt? Talán lassan végzem, de ott tartok hogy utána soha nem ülök autóba, azon is gondolkodtam, hagyom az egészet a francba, annyi pénz és idō, illetve energia...vélemények?

2023. márc. 31. 17:53
 1/8 A kérdező kommentje:
Megjegyezném, nem maga a vezetés okoz nehézséget, hanem az oktatással járó dolgok.
2023. márc. 31. 17:54
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd abba, menni fog az. Mint minden vizsgához, ehhez is kell szerencse is. Ha meglesz a jogosítványod, kérj meg valakit gyakorolni az elején, és visszajön majd a kedved. Az írásodból úgy tűnik, hogy szeretnél te vezetni, nem is tűnsz reménytelennek, szóval semmiképp ne hagyd abba, és sok sikert! :)
2023. márc. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Teljesen természetes dolog hogy stresszel. Ez nem feltétlenül baj, legalább amikor már egyedül vezetsz körültekintő leszel. Ha belegondolsz életek múlnak a vezetésen. Az oktatás alatt pedig persze, hogy zavar ha nem megy. Sok pénz és idő, mindenki szeretne rajta túlesni. Engem is nagyon frusztrált már a vége a folyamatnak és nem is volt kifejezetten érzékem hozzá, úgyhogy nekem oktatóváltással 90 óra vezetéssel lett meg a jogsim másodjára. Tudatosítanod kell magadban, hogy mindenki más ütemben tanulja meg és valóban nem is olyan egyszerű felvenni a ritmust, mert rengetegen vannak az utakon. Ami nekem is segített az a vezetés szeretete, ez motivált. Néha biciklivel is körbejártam a vizsgaútvonalat, hogy legyen időm megfigyelni a táblákat. Fel a fejjel, sikerülni fog! Nemsoká már nevetve fogsz visszatekinteni erre az időszakra.
2023. márc. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kissé nevetségesnek hangzik ez a váltón hagyott kézzel károsíthatod az autót szöveg. Igen, biztosan van olyan banális helyzet, hogy akkorát dob az út, hogy kuplung nélkül kirántod a kart sebességből, de nem tudom hány emberrel fordulhatott ez elő. Nálad inkább az zavarhatta jobban a vizsgabiztost, hogy nem két kézzel fogod a kormányt, mert ugyebár két kézzel kellene fogni.


Nyugodj meg, aludd ki magad vizsga előtt. Előbb utóbb annak aki akarja és tényleg ilyen apróságokon bukik el sikerülni fog. Minél jobban ráfeszülsz annál rosszabb lesz. Vegyél néhány nagy levegőt vagy menj el mozogni egy kicsit vizsga előtt, hogy levezesd a stresszt. Te tudod neked mi segít ilyen esetben.

2023. márc. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm srácok! Most nagyon magam alatt vagyok, de egy picit jobbá tettétek a helyzetet! Megpróbálom a dolgot megint! Ha sikerül ide jelezni fogom! Mindenkinek jó hétvégét!
2023. márc. 31. 20:13
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó most ez a váltós dolog olyan, hogy vizsgázóként nem arra kíváncsiak, hogyan fogsz autót vezetni, hanem arra, hogy ismered-e a szabályokat. És a szabály ilyenkor az, hogy 2 kéz a kormányon, nem a váltón.
2023. márc. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%

A váltós dolgot már megcáfolták, ha rátehénkedsz, tényleg kárt lehet tenni benne, sima pihentetésnél nem. De vészhelyzet esetén egy kézzel nem fogsz akkorát tekerni a kormányon, gondolom ha ezzel indokol, könnyebben elfogadod.


Amúgy a stresszel nem tudsz mit kezdeni, csak leküzdeni, ha nagyon stresszes ember vagy, amúgy sem árt utánanézni autogén tréningnek például. De az tény, hogy különböző mértékben habitustól függően, de a vizsgastressz azokban nagyobb, akik nem készültek fel a vizsgára. Ez persze vezetésnél az oktatód felelőssége is, minek küld vizsgára, ha úgy látja, nem tudnál átmenni, ha meg át tudnál menni, miért nem mentél át. Azt szoktam mondani, hogy a forgalmi vizsgánál stresszmentesebb vezetési élményed sosem lesz. Közlekedési felelősség az oktatón, útvonal kb. ismerős és begyakorolt, nem kell tudni merre mész, mert mondják, és senki nem pofázik bele közben, ráadásul csak egy óra. Mi lesz egyedül vagy családdal hosszabb úton, ismeretlen helyen azzal, aki a vizsgán képes hibázni? Na, ezért buktatnak.

2023. ápr. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azóta átmentél kérdező?
2023. aug. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!