Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valóban nem érdemlem meg a...

Valóban nem érdemlem meg a saját autót?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, van kb. 1,5 millió forint spórolt pénzem a bankban, amit a családtól kapott szülinapi/karácsonyi/húsvéti/névnapi stb. ajándékból, zsebpénzből és diákmunkából gyüjtöttem össze.


Sosem jártam/járok moziba, étterembe, szórakozóhelyre, koncertre, magánórára, fodrászhoz, kozmetikushoz, stb. Az étrendemet is próbálom mindig úgy alakítani, hogy a legolcsóbban jöjjek ki.

2 hónapja van állásom, 180 nettót kapok.


Szeretnék egy autót venni magamnak, 400ezer forint körül, de a szüleim (akikkel lakom) olyan szinten próbálnak lebeszélni, hogy már ott tartok igazuk van.

Valóban igazuk van? Pénzkidobás? Ennyit sem engedhetek meg magamnak?


2012. ápr. 18. 17:07
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
73%
Milyen kocsit kapsz te 400 ezer forintért?
2012. ápr. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
83%
te pénzed. Ha fenn tudod tartani, nem sok beleszólásuk van.
2012. ápr. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Úgy értem a sok spórolás után, ennyi sem férhet bele?


A családnak van egy kocsija, 22 éves. A hétvégén karamboloztam vele, mert nem fogott a fék. Most szervízben van, amúgy az autót 300ezer forintért vette az apukám 1 éve...

2012. ápr. 18. 17:09
 4/22 A kérdező kommentje:
Egy 10 év körüli kisfogyasztású autót szeretnék belőle venni, Twingo, Matiz, Corsa vagy 206.
2012. ápr. 18. 17:11
 5/22 anonim válasza:
69%
Erről beszélek. 400 ezerért csak egy roncsautót kapsz, amivel kitöröd a nyakad. Meg, ha ennyire nem költesz semmire, úgyse vennél bele benzint sem, akkor meg ott enné a fene a garázsban, arra meg felesleges 400 ezret költeni hogy legyen egy húszéves roncs a garázsban használaton kívül.
2012. ápr. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
36%

Nem tudom, hol élsz te, kedves 70%-os. Ki vesz önerőből milliós kocsikat egy átlagfizetéssel? Ja, vannak ismerősök: 10 éves futamidejű hitelre új kocsi, aztán azt nyögik... De valaki még a 400ezres "roncsot" is csak arra veszi.

Félmillió körül már igenis lehet normális kocsikat kapni. Kérdező: a te pénzed, szerintem első kocsinak igenis jó lesz, felesleges beleölnöd az összes pénzed egy újabba.

2012. ápr. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
100%

Szerintem simán fenn tudnád tartani a kocsit, csak tényleg igaz, hogy ennyi pénzért csak egy roncsot kapsz.

Meg hasznosabbra is félretehetnéd. Nem tudom lesz-e lakásod a szüleid jóvoltából, de ha nem tudtak gyűjtögetni neked, vagy nem fogsz örökölni egyet a közeljövőben, akkor inkább arra kéne spórolnod. Vagy bármi másra? Miért nem jársz tényleg fodrászhoz, koncertre, moziba?

2012. ápr. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
Nem fog kitelni. Egyik barátnőm most vett egy tíz éves pici Citroent, 700 ezerért. Plusz amennyit még rá kellett költeni, mert valamit ki kellett benne cserélni, plusz átírtás, mindennel együtt közel 850 ezerbe került. Igaz, automata váltós, de egy anélküli is sokkal többe kerül, mint 400.
2012. ápr. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért próbálnak lebeszélni, mert nem érdemled meg, csak a mai világban baromi nehéz fent tartani egy autót.

Megveszed a használt autót, ki kell fizetned az átíratás költségét, fizetned kell utána a biztosítást, súlyadót, tankolnod kell (ami valljuk be a mai világban nagyon nem olcsó), plusz ha elromlik, szereltetni kell.

400 000 Ft-ból azért nem csak roncs autót kapsz, de nem vadiúj és bizony sokkal hamarabb elromolhatnak benne dolgok, mint egy új autónál.

Talán úgy gondolják, hogy nem fogod annyit használni, hogy ennyi pénzt kiadj havi szinten rá.

Bár azt nem írtad, hogy mire kell, csak találgattam, mi lehet a szüleid problémája.

2012. ápr. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát, éppen megveheted, ha ez minden vágyad, de csakis olyat, amiben legalább alapvető biztonsági felszerelések vannak. Nem ér annyit az olcsó kocsi, hogy aztán egy balesetben ottmaradj. Azt is számold bele, hogy manapság a fenntartása sem olcsó, ilyen benzinárak mellett.

Egyébként a hátköznapokra kellene (iskolába, munkába járni), vagy csak hobbinak?

2012. ápr. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!