Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valóban nem érdemlem meg a...

Valóban nem érdemlem meg a saját autót?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, van kb. 1,5 millió forint spórolt pénzem a bankban, amit a családtól kapott szülinapi/karácsonyi/húsvéti/névnapi stb. ajándékból, zsebpénzből és diákmunkából gyüjtöttem össze.


Sosem jártam/járok moziba, étterembe, szórakozóhelyre, koncertre, magánórára, fodrászhoz, kozmetikushoz, stb. Az étrendemet is próbálom mindig úgy alakítani, hogy a legolcsóbban jöjjek ki.

2 hónapja van állásom, 180 nettót kapok.


Szeretnék egy autót venni magamnak, 400ezer forint körül, de a szüleim (akikkel lakom) olyan szinten próbálnak lebeszélni, hogy már ott tartok igazuk van.

Valóban igazuk van? Pénzkidobás? Ennyit sem engedhetek meg magamnak?


2012. ápr. 18. 17:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
55%

Hát érdekes, szerintem amivel eljutok A-ból B-be, az kocsi. Igenis lehet kapni kocsikat, csak persze gondolom neked pl. egy Suzuki nem autó...

Marhának meg nevezd a kedves édesanyád!

2012. ápr. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Munkába járásra kellene. Autóval napi 20 perc, tömegközlekedéssel napi 2 óra. És tényleg!!
2012. ápr. 18. 17:32
 13/22 anonim ***** válasza:
Szerintem ez esetben, ha fent is tudod tartani, akkor vedd meg. A te pénzed, a te döntésed.
2012. ápr. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem ne hagyd magad lebeszélni, ha mindenképp szeretnél és a vezetés is jól megy. Egyébként 400 ezerből már nagyon jó kis autót kapni, ami lehet, hogy régi, de semmivel se rosszabb a maiaknál.
2012. ápr. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
Szinte biztos hogy a szüleid lebeszélésében valami hátsó szándék van.. talán irigyek, nem tudom. De az is előfordulhat hogy csak féltenek, ami nem valószínű mert akkor egyáltalán nem hagynák hogy vezess. Ne hagyd magad lebeszélni, ha erre vágysz, vedd meg az autót! Mellesleg ennyit nagyon is megérdemelsz, gondolom nem kis időbe tellett amíg összegyűjtötted ezt a pénzt!
2012. ápr. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:

400-ból vehetsz egy suzukit akár TDI set mert a dízeles kevesebbet fogyaszt és nagyobb a tejesítménye is viszont elégé drága

Nekem Ford Focusom van és 2011 szeptemberben vettem nem kevés pénzér de nagyon szeretem mert semmi gondja sincs viszont dízeles ami drága és fentartása sem olcsó ugyhogy még várj szerintem ne hamarkodd el vegyél egy uj autót nem használtan kaphatsz 2.9M ér egy uj suzukit aminek a kitartása is jobb

2012. ápr. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
300,400-ért már egészen jó állapotú VW Golfot is lehet kapni pl,ha régebbi modell is.Ha 180 nettót keresel az több az átlag fizunál-kimondottan jó fizetésnek számít.Ennyiből nem nehéz összeszedni egy kocsira valót úgyhogy szerintem simán megérdemled.Pézkiadás de neked kell tudnod mire költesz vagy gyűjtessz.Pénzkidobás csak akkor lenne ha értékén felül vennél valami igazi tragacsot.
2012. ápr. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Toyota Yarist vegyél, ha nő vagy. Kis fogyasztás, megbízható,igazi nőies autó. 1 milla körül már nagyon jó állapotút kaphatsz, munkába járni kitűnő választás.
2012. ápr. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:

Jó kis zsebpénz kaptál, ejha.

Szüleidnek adsz haza, hogy otthon laksz?

Lehet, hogy féltenek vagy azt, hogy a fizetésedet benzinre fogod költeni. A casco sem olcsó.

2012. ápr. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Szerintem se hagyd lebeszélni magad, én is hátsó szándékra gyanakszom.

Én igaz a szüleimtől kaptam egy kocsit de nagyon örülök hogy van... Avval járok dolgozni, havi 20 ezret tankolok bele, fél évre 12 ezer a biztosítás 2-3 ezer a súlyadó, és kb ennyi. 2 éve járok vele, 6000 Ft-ért féket cseréltettem + termosztát nem működött azt rakattam bele. Nem nagy durr... 23L

2012. ápr. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!