Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezetni tanul a fiam, de nem...

Vezetni tanul a fiam, de nem megy neki. Volt már valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
20 éves a fiam és levezetett már 50 órát és még mindig nem megy neki. Egyszer már leváltotta az oktatóját, mert az elsővel nem jött ki jól. Beszéltem az jelenlegi oktatójával és azt mondta, hogy azt látja a fiamon, mintha szorongana, amikor valami új forgalmi helyzetbe kerül. Pl nem bírja hirtelen eldönteni, hogy kinek van elsőbbsége, de volt olyan hogy a családi autóval mentünk és a férjem kérdezgette, akkor elsőre eltudta dönteni helyesen. (természetesen a férjem vezetett, a fiam az anyós ülésen volt) A fiam már nagyon el van keseredve, pedig egy céltudatos ember, már szinte önálló. Azért nem értem, hogy 50 óra után sem megy neki, mert engem akkoriban 30 után küldtek vizsgázni a férjemet már 20 után. És nekem is nehezen ment az elején, de a 30-nál már ment. A fiamon szoktam látni, mielőtt megy vezetni nagyon feszült, és nem is nagyon szeret róla beszélni. Teljesen tanácstalanok vagyunk, mert ha abbahagyja oda vész 200 ezer forint viszont, ha tovább csinálja lehet, hogy még több. Azt még meg kell jegyeznem, hogy a fiamnak van enyhe figyelemzavara, korábban elküldték őt az iskolából vizsgálatra. Szóval lehet ez is közre játszik, mert mondta az oktató, hogy nagyon sokszor figyelmetlen, de látja rajta, hogy igyekszik. Volt már valaki ilyen helyzetben vagy hasonlóban? Mi lett a kimenetele?

2018. márc. 2. 18:45
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
82%

9: Erős szó? De ha egyszer nem tud figyelni?

Nem gondolod, hogy ezért nem megy neki a vezetés?

2018. márc. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Erre én is felkaptam a fejem! Erős szó a figyelemzavar egy olyan szinte kizárólag figyelemre irányuló cselekvésnél, mint az autóvezetés?
2018. márc. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim válasza:
82%

Szerintem az a gond, hogy nyomás alatt nem tud teljesíteni. Valószínűleg az előző oktatója már beleültette a szorongást, és ettől nem tud szabadulni. Én is kaptam jó adag szorongást a "kedves" oktatómtól, 10 évig nem mertem vezetni, miután nagy nehezen meglett a jogsim. Aztán egyrészt muszáj lett (gyerek miatt), másrészt van egy nagyon támogató és empatikus férjem, és jelenleg gond és különösebb izgalom nélkül vezetek minden nap. De nagy küzdelem volt önmagammal, kb fél év volt, míg nem kaptam szívdobogást, hogy jaj, most vezetnem kell - pedig napi kétszer ültem kocsiba.

Ezzel szerintem neki is egyedül kell megküzdenie, vezetni nagy felelősség, azonnali döntések sorozata. Egy dolog akarni a jogosítványt, másik dolog felnőttnek lenni ehhez.

Nagyon rendes tőled, hogy segíteni akarsz, de azt leszámítva, hogy megértő vagy, nem igazán tehetsz mást.

2018. márc. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
A figyelemzavar miatt mindenképp elgondolkodnék páv-on, nem tudom lehet-e kérni magatoktól, járj utána. Nem mindenki alkalmas vezetésre, ez is tény. Van, akinek tovább tart megtanulni, én pl. 60 óra után vizsgáztam le és 10 évnyi vezetés után kezdtem magam nem béna kezdőnek érezni. Szerencsére korán tanultam, 18 éves korom előtt megvolt a jogsim így volt időm rutint szerezni azóta.
2018. márc. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:
100%

Ha hosszabb távon nem megy neki a koncentrálás, figyelemzavaros, szerintem akkor üsse kő azt a 200ezret, de ne kockáztassátok a forgalomban lévők és a fiad testi épségét. Ez nem játék.Ha átmegy a vizsgán, és ne adj Isten baj történik, egy életre veritek a fejeteket a falba, hogy ti tudtatok a problémáról, mégis hallgattatok róla és hagytátok volán mögé ülni.

És persze, baleset bárkivel megeshet, de ha ilyen probléma van, nem éri meg kockáztatni.

2018. márc. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Nekem az oktató azt mondta, hogy ettől függetlenül meg lehet tanulni vezetni, csak rutint kell szereznie. Valóban a fiam nagy nyomás alatt van tartva, mivel ezek az oktatók nem valami türelmesek. A jelenlegi jobb mint az előző, de csak annyiban hogy ez nem üvöltözik. Én csak az sajnálom, hogy a fiam már hónapok óta ezen kesereg és ötletünk sincs, hogy mivel tudnánk neki segíteni. Mert volt, hogy a férjem odaadta neki hogy a mezőn menjen egy pár kört és teljesen jól kezelte az autót. A forgalmi helyzetekben nem tud rögtönözni.
2018. márc. 2. 20:54
 17/25 anonim válasza:
100%

"Valóban a fiam nagy nyomás alatt van tartva, mivel ezek az oktatók nem valami türelmesek."

És a való életben mennyire türelmes a forgalom? Főleg egy csúcsidőben? Nem lesz kiírva az autóra, hogy nyugi, figyelemzavaros vezet.


"A forgalmi helyzetekben nem tud rögtönözni."


Itt a kulcsmondat. És ezt szerintem te magad is tudod...

2018. márc. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
76%

A mezőn nincsenek emberek, akiknek az életéért felelünk. Én amondó vagyok, hogy lehet nem kéne ezt a dolgot erőltetni. Minden egyes másodpercben résen kell lenni.

Nem akarom sem a fiút, sem a kedves kérdezőt bántani, de így is van elég passzív sofőr az utakon akikre nekünk kell figyelnünk.

2018. márc. 3. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Az autóval bárki el tud boldogulni, de ha a forgalmat nem képes gyorsan lereagálni az több mint gáz! Nem hiszem, hogy így érdemes ezt erőltetni. Pont hogy a gázos szitukban kell gyorsan dönteni a forgalomban.
2018. márc. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Biztos alkalmas rá? Kell neki feltétlenül vezetni? Szerintem nem.
2018. márc. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!