Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van ennyi alkalmatlan...

Miért van ennyi alkalmatlan vezetésoktató?

Figyelt kérdés

Az enyém a múltkori "csak" kissé érzékeny volt, és megsértődött egy apró dolgon, alapvetően türelmesebb, mint más oktatók, de az is felidegesíti néha, ha megcsörren a telefonja, néha azt érzem, h nincs idegrendszere ehhez.


Viszont őt ajánlották, mert ő legjobb. Testvéremmel üvöltözött az oktatója, pedig volt érzéke a vezetéshez, anyám oktatója detto.


de itt is van egy csomó kérdés bunkó oktatók. tehát az érdekel- ha félretesszük h vannak érzékeny tanulók- h hogyan lehet ennyi alkalmatlan, idegbeteg oktató.


vmi képzést csak el végezniük.



2018. máj. 1. 15:15
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
76%

Miért van az, hogy akik elsőre megszerzik a jogosítványt, azok az emberkék semmit nem tesznek szóvá. Befizetik, megtanulják, levizsgáznak, örülnek.

Akinek viszont gondja van, az hisztizik, másik oktatót akar, aztán másik autót, esetleg iskolát vált, vagy kér egy újabb vizsgakört, szeretne hajnalban vizsgázni kisebb forgalomban, ne süssön annyira a nap de ne is legyen eső, és még ki tudja mi mindenben talál hibát?

Talán nem mindig az az oktató a hibás, aki 20-30 éve ezt csinálja, és már sok száz embert megtanított vezetni.

2018. máj. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
95%

#11#

No, igen, az is megérne egy tanulmányt, hogy a tanuló mit tesz bele a közös munkába.

Az nagyon kevés, ha csak befizeti a 30 órát, és magával szemben nincs több követelménye, de az oktatótól elvárja, hogy felkészitse a vizsgára.

Vannak rossz oktatók, nem is kevesen, de közel sem annyi, mint azt sok tanuló gondolja.

Egy szigorú oktató ugyanis nem rossz oktató, ha egyébként következetes, és a szigor nem személyeskedésbe csap át, egyszerűen csak teljesitményt követel a tanulótól.

A vezetés közben elkövetett hibák miatt felemelt hang nem feltétlenül jelenti azt, hogy az oktató valóban haragszik. Abban nem vagyok biztos, hogy ez a módszer minden tanulónál hasznos, sőt boztos, hogy nem, de több oktató is elmondta, hogy nekik az a tapasztalatuk, ha nem követelnek a tanulótól, némelyik 100óra után sem lesz képes egyedül alap dolgokat sem megoldani, nem koncentrál, mert rászokott arra, hogy ott van az oktató, ha gond van, majd ő megoldja...

2018. máj. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom #12 érti hogy mire gondolok. ;)


Tényleg, vajon miért emeli föl a hangját az oktató, amikor sokadik alkalommal akar a tanuló kuplung nélkül váltani, vagy újra és újra elfelejt a zebra előtt fékezni?

Vajon miért nem lehet, hogy egy oktató csak annyit mondjon: "Kedveském, az elmúlt egy órában, átjöttünk teligázon három piros lámpán, kettő STOP-táblás kereszteződésen, és szétugrasztottunk egy nyugdíjas csoportot a zebrán".

Természetesen mindezt mondhatná halkan, megértően és mosolyogva.

2018. máj. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

13.


Így van, mondja mosolyogva. Ha 68 alkalommal bénázik, akkor 68 - szor. Mert csak a kiscsajjal mer ugatni, velem nem merne. Amúgy alig hiszem, hogy ha valakire ráordítanak, attól jobban fog vezetni. Ha idáig eljut az oktató, akkor az az ő oktatási csődje.


Nyilván van helye a feddésnek is, de elvégre itt felnőtteket, fiatal felnőtteket képeznek, akik orvosilag alkalmasak a vezetésre és az elméleti vizsgákat már letették.


Annyit érts meg, hogy nincs joga leugatnia egy másik felnőtt magyar állampolgárt, akiből ráadásul ő is él. Azért teszi meg, mert egy fiatallal, nővel meg meri tenni. Ha odaül egy nagydarab réti dakota, azzal szépen fog beszélni.


Én egyébként visszaállítanám azt régi gyakorlatot, hogy bárki oktathasson, szülő, hozzátartozó, saját kocsival és utána menjen vizsgázni. Akkor nem lenne akkora arcuk az oktatóknak sem. Lenne egy kis konkurencia.

2018. máj. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

# 11/14

ebben nagyon tévedsz, és baromira leegyszerűsíted a dolgokat. mellesleg senki nem írt olyat, h mindig az oktatóval van baj, de hogy óriási gondok vannak az egész vezetésoktatásban, az tuti.


kapásból 4 ismerőst rokont tudnák mondani, akik elsőre levizsgáztak, mégis utólag szidták az oktatót: volt, amelyik ordított, mint egy elmebeteg. egy másik meg rossz volt ez-az autóban hetekig, de hát minek is azt megjavítani. csak ugye a magyarokba olyan szinten bele van nevelve a szervilizmus és elfogadás, h képesek hetekig elviselni h ok nélkül üvöltöznek velük.


az miért meglepő, h a problémásabb tanulók panaszkodnak az oktatóra? nyilván aki lassabban tanul, azzal fog üvöltözni egy idegbeteg oktató.


# 13/14


én azt nem értem, h miért hiszi azt egy csomó ember, h az üvöltözés az bárkit motivál. inkább elmegy a kedve az egésztől szerencsétlen tanulónak.

egyébként egyetértek Hakapeszivel, tényleg nem ártana nekik egy kis konkurencia. baromira el vannak kényelmesedve is. van, amelyik pár hetente elutazik, azért mondja le az órát, van, amelyik a tanpálya közepén vizel, és röhög, h milyen jófej, vagy teljesen általános vmelyiknél az 5-10 perces késés, mert kávézgat, vagy hazaugrott ebédelni.

2018. máj. 2. 14:32
 16/28 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy mondod, az én fejemben ez nem több, mint egy baromira leegyszerűsített dolog. A jobb pedált be kell nyomni, a balt föl kell engedni, és akkor elindul. Ha a középsőt taposod megáll. Azt a gömbölyű izét, arra kell tekerni, amerre menni akarsz. Ez nem más mint néhány primitív mozdulat, némi összehangolással. Fölösleges dolog túlmisztifikálni. ;)
2018. máj. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim válasza:
100%

Az hogy valaki 20 éve oktató és sok ember sikeres vizsgát tett nála nem jelent semmit.

Én is egy ilyen oktatonal voltam, az elején örültem, hogy megkaptam több hónap várakozás után és már az első órán Kiderült, hogy egy idegbeteg barom. Életembe nem vezettem előtte kocsit és már az első órán ordibalt velem, hogy hogy nem tudom megcsinalni amit mond. Óra végén pedig mondta, hogy gyakoroljak otthon egy elhagyatott részen.

2018. máj. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

en kb 8 eve tettem le a jogsit

nem vettem potorat, 3o ora kotelezo volt, amit kb. 2-3 honap alatt letudtam, ezalatt 3 oktatom volt, 2x kellett cserelnem


az elso egy akkor taho volt, amekkorat sose felejtek

ugy kezdtem hogy elotte kb. sose ultem autoban, mert a csaladban nem volt -- az elso 10 orat szenvedtem le vele, minden ostoba "agyatlan" gyokernek lehordott, aki idezem "lehet hogy az iskolai konyveket el tudja olvasni, de agya biztos nincs, mert ehhez csak agy kell"

kb minden ora utan sirva jottem el, aztan lecsereltem


masodik egy megbizhatatlan gyoker volt, kesett az orakrol, oda vitt ahol eppen dolga volt, pl postara/peksegbe en meg vartam kint az autoban mikozben ment az ora


harmadik nem volt bunko, nem is volt ilyen lehuzos, szoval maradtam nala

csak szimplan taperolta a combjaim, meselt a felesegerol, elhidegult a kapcsolatuk stb....

2018. máj. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

# 18/18


ez nagyon durva, főleg az utolsó. elég sokszor hallottam már, h nagyon "lelkesek" tudnak lenni, ha fiatal vonzó nőt kell tanítani vezetni.

2018. máj. 14. 10:26
 20/28 anonim ***** válasza:
0%
Miért van ennyi alkalmatlan tanulóvezető? :D
2018. máj. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!