Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor gyorsan vezetek és...

Mikor gyorsan vezetek és kicsit félnek mellettem az nagy baj?

Figyelt kérdés

Volt már, aki mondta, hogy kicsit félt, mivel elég tempósan, sportosan vezetek. Ezt be is ismerem, az viszont nem igaz, hogy közveszélyes lennék, vagyis nem előzök beláthatatlan helyeken, nem szorítok le senkit, de mégis. Elmondásuk szerint ugyanakkor jól vezetek, de mégis kicsit félelmetes. Ezek szerint akkor rossz sofőr vagyok?

Sok videót láttam mikor profi autóversenyzők mellett is sikoltoznak, de miért? Nem hiszem, hogy félnek egy Forma 1-es világbajnok mellett...



2018. máj. 30. 22:21
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
100%
Autópályán is eszetlenség ennyit menni, 160-170-nél bejönnek a sávodba, mert kifogsz egy állatot aki bőven féktávon belül vagy éppen index nélkül jön be akkor lehet kampó van. Kezdetektől nem tartom magam profinak, nem bízom el magam, de ha valaki utazik velem, akkor hatványozott figyelmet fordítok a vezetésre... Valószínűleg félnek, mert meggondolatlanságot látnak benned. Nem tudom, engem nem vonzanak ezek a hülyeségek, hogy pályán mennyire nyomjuk, vagy éppen egy kanyarba be tudjuk-e tenni még 15 kmh-val többel a kocsit. Ez a tapasztalat dolog meg szvsz, ismerős is jól vezet ebben a formában, aztán az n+1-dik alkalommal poros volt a körforgalom és leütötte a kocsiját.
2018. máj. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
100%
Feljöttél rázni a fütyit, hátha térdre borulunk, az emberfeletti képességeid miatt!?
2018. máj. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 A kérdező kommentje:
Sok ismerősöm van, akik foglalkozásukat tekintve sofőrök. Nem csak kamion, személygépkocsin is, és még gyorsabban mennek mint én. Most akkor ők is meggondolatlan, balesetveszélyes sofőrök, több százezer levezetett km-rel a hátuk mögött?
2018. máj. 30. 23:12
 14/63 anonim ***** válasza:
100%

Autón is múlik, hogy mennyire félelmetes, azon is, aki beül melléd, de azért a durva gyorshajtásnak akkor is megvannak a veszélyei, ha tudsz vezetni. Egyszerűen nem számítanak úgy rád a kikanyarodók, sokkal nagyobb a féktáv, ésatöbbi. Ha ezzel együtt sem vezetsz túl gyorsan, attól még mások érezhetik úgy, hogy veszélyes a tempó. Egy biztonságos gyorshajtás, pláne kanyarban nem az a nyugis dolog. A vezetőnek izgalmas, de az utasnak más.

Engem pl. határozottan kikészít, ha valaki gyorsabban megy, mint ahogy én biztonságosnak érezném vezetőként (márpedig én nem vagyok igazán jó és kicsit túlfejlett a biztonságra törekvésem). Nem lennék jó utas, szerencsére akihez én beülök, az lehetőleg igen lassan megy. Az is tud fárasztó lenni adott esetben (a hardcore hipermilerek sok mindenre képesek).

2018. máj. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 A kérdező kommentje:
Nem villogok én semmivel, emberfeletti képességekről sem írtam egy szóval sem. Annyit kérdeztem, hogy miért van ez a jelenség, meg, hogy más mellett is félnek ha gyorsabban vezet az átlagnál...
2018. máj. 30. 23:18
 16/63 anonim ***** válasza:
100%
Ha a melletted ülők félnek a tudományodtól, akkor messze nem vagy jó sofőr hiába fényezed itt magad. Majd ha megtanulsz úgy vezetni, hogy az utasaid biztonságban érezzék magukat, akkor talán megértetted már a vezetés és a közlekedés lényegét.
2018. máj. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
100%
Látok elég madarat mikor megyek külföldre, 180-200-al, össze-vissza sávváltások, kanyarba elmebeteg tempóval. Érezheted a kocsit, de ha valaki nem úgy reagálja le a mutatványt, esetleg szimplán nem figyel és besorol eléd vége van. Közút nem versenypálya. Ez a véleményem a többszázezret vezetett professzionális ismerőseidről is. Meggondolatlanok, főleg, ha van valaki velük még és úgy csinálják. Nyilván, ha nincs forgalom pályán megyek 150-160-at, de bőven elég is.
2018. máj. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
100%
Uristen uristen te naggggyon tucc
2018. máj. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 Beviz Elek ***** válasza:
50%

#7

Te értelmezed is amit olvasol vagy csak 1-1 szót látsz? #6 azt írta, hogy a bemásolt statisztika nagyja relatív gyorshajtás, csak 2% a tényleges, tehát amit a kérdező csinál. Kettő, azaz 2%.


Kérdező: az nem jó ha félnek melletted. Az egyik barátom betartja a szabályokat, de megőszülök mellette úgy vezet, könyörögtem hogy élve jussunk haza és megfogadtam hogy soha többet nem ülök mellé. Ennyi balf sz.

Öcsém tolja mint az állat, szlalomozik, gyorsan megy, csodálom hogy még van jogsija. Viszont ezt úgy teszi, hogy képes lennék aludni mellette, persze csak ha nem kanyargós szerpentinen megyünk, mert akkor hányingerem van a liftezéstől. Nem mellesleg én is dinamikusan vezetek, tehát szokva vagyok a dolgokhoz.

2018. máj. 31. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim válasza:

Jó a kérdés! Igen, az nagy baj, mivel fordított arányosság van a kettő között. :) Tehát ha nagyon félnek melletted, az már csak kis baj, különösen, ha áramvezetésről van szó. Mindezt a lelki szemeimmel látom, mármint ahogy vezetsz. Amire képtelen vagyok. ;)

De a kérdés kiváló, az egyszer biztos!

2018. máj. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!