Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor gyorsan vezetek és...

Mikor gyorsan vezetek és kicsit félnek mellettem az nagy baj?

Figyelt kérdés

Volt már, aki mondta, hogy kicsit félt, mivel elég tempósan, sportosan vezetek. Ezt be is ismerem, az viszont nem igaz, hogy közveszélyes lennék, vagyis nem előzök beláthatatlan helyeken, nem szorítok le senkit, de mégis. Elmondásuk szerint ugyanakkor jól vezetek, de mégis kicsit félelmetes. Ezek szerint akkor rossz sofőr vagyok?

Sok videót láttam mikor profi autóversenyzők mellett is sikoltoznak, de miért? Nem hiszem, hogy félnek egy Forma 1-es világbajnok mellett...



2018. máj. 30. 22:21
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:

Mennyi gyakorlatod van hogy a hivatásosakhoz, autó versenyzőkhöz hasonlítod magad?

A gázt már egy kezdő is tudja nyomni.

De mire kialakul a jó , egészséges reflex, az elég hosszú idő. Nagyon sokat kell ahhoz vezetni hogy minden helyzetben, váratlan pillanatokban jól tudj cselekedni.

2018. máj. 31. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
88%

Igen, nagy baj.

Főúton őrültség 160-nal menni.

Még a 110-120 bizonyos esetekben belefér (jól belátható útszakasz, jó minőségű út, stb.), de a 160 már egyértelműen csak autópályára való.


Egyébként meg semmi értelme a gyorshajtásodnak. Többet fogyaszt a kocsi, cserébe pár perccel érsz oda előbb.


Nem az a jó sofőr, aki gyorsan tud menni, hanem aki mellett az utasoknak fel sem tűnik, hogy autóban ülnek.

2018. máj. 31. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
100%
Te nem vagy normális. Bevallod, hogy 160-170-el hajtasz közúton, 120-al kanyarban és csodálkozol, hogy félnek melletted? Tartsd be az előírt sebességkorlátokat és csodák-csodájára nem fognak már félni.
2018. máj. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
100%
Reméle, hogy csak trollkodsz, tökmindegy milyen jó soför vagy, ha kugrik eléd mondjuk egy állat és te 170el mész akkor lehetsz te Michelisz Norbi vagy Lewis Hamilton, el fogod ütni...
2018. máj. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 veterán vas ***** válasza:

Ha az utasban megvan a biztonságérzet, akkor nem törődik azzal, hogy mennyit mutat az óra, hányadik fokozatban van, mekkora a fordulat, sőt az sem, ha -esetenként- csikorog a gumi.

Viszont ha félnek melletted -és ezt ki is nyilvánítják- akkor Te, valamit nem jól csinálsz. :(

2018. máj. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 .,,.,,.,, ***** válasza:
Nyomni mindenki tidja
2018. máj. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
Persze, egy csimpáz meg még tök faintosan artikulál közben.
2018. máj. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
csimpánz , fránya autokorrekt
2018. máj. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 A kérdező kommentje:

Hát, szerintem a tötymörgés meg a reszketve vezetés sem sokkal jobb, sőt. 160 akkora őrültség nappal egy jól belátható, széles, egyenes útszakaszon??! Nem éjjel az erdőszélen vagyunk, hogy hirtelen kiugrik valami elénk... Ne csak a csacsipusztai: kátyús, erdőközi magyarországi utakra gondoljatok.

Szerintem akkor ti még nem mentetek annyival, csak így elméletben van meg, hogy hú az biztos már annyira gyors, és feltűnő. Úgy megy itt a lobbizás mintha mindenki akkora angyal lenne az utakon, és mindenki betartana minden sebességkorlátozást. Ha bevágsz a busz elé vagy nem jelzel a körforgalomban lehet balesetveszélyesebb vagy mint én. Bár úgy látszik ehhez a kérdéshez csak Magyarország sofőrjeinek a krémje szól hozzá, akik nem igazán értették meg miről beszélek.

A félelmet meg kicsit túlgondoltátok ezek szerint, ha sikoltoznának vagy ledermedve ki akarnának szállni akkor biztos veszélyes lenne, de az, hogy annyit mond valaki, hogy hé nem akarsz lassítani? még nem jelent orbitális rettegést.

2018. máj. 31. 18:11
 30/63 anonim ***** válasza:
Remélem egyszer lesz egy 60-as tábla te meg majd mintigazi nagyfiú mész 160-al, aztán remélm egy életre bevonják a jogsidat és soha többet nem fogsz vezetni... az ilyen közveszélyes embereknek szerintem szörny, hogy van jogosítványa...
2018. máj. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!