Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A forgalmi vizsgán tényleg...

A forgalmi vizsgán tényleg elég egyetlenegy akármilyen apró hiba és kész, vége és meg is buktam?

Figyelt kérdés

Nem tudom, már mit kell elhinnem abból, amiket mesélnek. Hallottam nemrég olyat, hogy valaki azért azonnal megbukott, mert belement egy kis kátyúba. A másik srácot azért buktatták meg, mert amikor a legeslegvégén átadta a kocsit, elfelejtette behúzni a kéziféket. Pedig hiba nélkül vezetett.

A harmadik meg múlt héten az oktatóm szerint azért bukott, mert a parkolásnál a vizsgabiztos tényleg lemérte vonalzóval és 30 helyett csak 28 centi volt a másik autó mellett a hely...

Szerintetek van értelme egyáltalán elmennem vizsgázni? Nekem ezek 10 percenként jönnek a hibák, nemhogy 60 perc alatt egy ilyen se legyen.

Mik a tapasztalataitok, tényleg minden ilyen xarért buktatnak?

Vagy miért nem utalnak rá legalább, hogy "Nem felejtett el valamit?" Reménytelen, el se megyek...


2019. ápr. 21. 19:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Ez nem igaz. Konkrétan szabályozva van miért lehet azonnal buktatni és mi csak hibapont.
2019. ápr. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

A kézifék biztonsági berendezês jó hogy megbuktatták.

Mivan ha elgurul az autó és baleset lesz?

2019. ápr. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Hello

Amikor belekezdtem a B kategóriás jogsiba, a 2. bukásomnál már nekem is kételyeim voltak, mi az ami miatt nem megy, vagy a lehúzás vagy tényleg gyakorlásra volt szükségem, sokat olvasgattam itt az oldalon és akkoriban olvasgattam a kérdéseid 1 éve kb, azóta már negyedjére ugyan de sikerült.


Első vizsgán egy lenézős szőke buktatott meg valami ürüggyel, amit az oktató is kifogásolt, persze akkor amikor elment a nő... Kérdeztem hogy akkor miért nem szóltál neki az érdekemben ha valóban csak hibapontos lett volna amit tettem.

Másodiknál jogos volt a sikertelenség mert nem akartam hogy eltérjünk az útvonaltól, így annak ellenére hogy zöld volt a lámpa és folyamatosan haladtunk, nem igen akartak beengedni a belsőbe, amit én addig erőltettem míg záróvonalon zebra előtt történt a besorolás.


Harmadiknál utolsó percekben a belső sávból kikanyarodva, bambaságból kimentem a külsőbe, bár itt azt mondta az oktató hogy az öreg átengedett volna az elején megemlítjük a borítékot.


Negyediknél pedig kifogtam egy emberséges vizsgáztatót aki lazán mondta hogy ha gondolod itt megcsinálhatod a parkolást, az utca végén pedig az Y megfordulást, annak ellenére hogy az autó kezeléssel sose volt problémám, Ő mégis nézte a manővert és mondta hogy tekerjed nyugodtan a kormányt stb, hol ott elvileg nem lehetne megbízni a másikban, mert Te vagy a sofőr.


Ebben a városban is buktatnak átlagosan 2x, legalábbis a családunkban senkinek nem ment elsőre, egy Budapestinek is harmadszorra, és az ismeretségemben az elmúlt 3 évben, egy olyan ismerős volt aki elsőre átment de az is úgy hogy az oktató ismerte a vizsgáztatót.....

2019. ápr. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Remek. Ezek után el se megyek.

Szerintetek 10.vagy 15. sikertelen alkalom után még próbálkoztam majd?

2019. ápr. 21. 21:05
 5/15 anonim ***** válasza:
47%
Annyiszor nem lehet menni. Azt hiszem 5 alkalom után hivatalosan is alkalmatlannak ítélnek meg a vezetésre.
2019. ápr. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Hát engem pl. olyanért buktattak, mert az egyik kerékkel érintettem egy agyonkopott buszsávnak a szélét.


Aztán a sikeres vizsgámon meg egy jobbkezesnél nem néztem be jobbra, de hál'istennek pont nem jött senki, talán észre sem vette. Meg egy parkolásnál is nagyon közel mentem a másik autóhoz, ezt szóvá is tette, de nem volt bukás szerencsére.


Szóval eléggé a vizsgáztatótól függ a dolog.

2019. ápr. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
#5: Az 5. vizsga után PÁV-ra kell menni, ha azon átmész, akkor próbálkozhatsz bármennyiszer.
2019. ápr. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mit? Ne menj el, téma lezárva.
2019. ápr. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
64%
Igen, rosszul írtam, a PÁV talán az 5 bukás után a hatodik, és ha az sem sikerül, akkor kell beletörődni. És kérdező nagyon ajánlom, hogy fogadd el, vagy kezeltesd magad, mert az első alkalommal,amint egyedül vezetsz, meg fogsz dögleni. Szó szerint, meg átvitt értelemben is. Azért az utolsó által linkelt kérdések nem kicsi agybajt mutatnak. 7 hónapja megy már a nyekegésed, ahogy látom.
2019. ápr. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!