Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mit tegyek, ha számla kell a...

Mit tegyek, ha számla kell a biztosítónak, de csak használt alkatreszt találtam?

Figyelt kérdés
Összetörte a biciklim egy nő a kocsijával, beszélt a biztosítóval, akik csak 5600at fizetnek állítólag. Ez egy amerikai , már nem gyártott típus, 3 napig egyfolytában kerestem az alkatreszt, a szervíz nem tud hozzá, vagy ha igen horror áron valószínű. Viszont jelentkezett valaki videkről akinek van. Én is össze tudnám rakni... de akkor honnan lesz számla? Egy adásvételi elég az eladóval és tanúkkal? Vagy az hülyeség?
2019. nov. 11. 17:43
 1/7 A kérdező kommentje:
2019. nov. 11. 17:44
 2/7 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy sikerült megállapodnom vele egy elfogadható összegben telefonon, de igy meg ő nem kap pénzt a biztosítótól, ha nem csinálnak számlát.. nos alkatrésszamla használtnál nem lesz...
2019. nov. 11. 17:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Már mondtam a másiknál is. Beviszed egy bringaszervízbe, ők elintéznek mindent és adnak számlát.
2019. nov. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha 5600at ad a biztosító, és náluk a javítás 30 ezer, én meg megoldom 15 ből... akkor mi van?
2019. nov. 11. 18:06
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor 30e lesz a számla, amit ki kell fizetnie a nőnek.

Neked kárt okoztak, nem vagy köteles saját magad megcsinálni a kerékpárt.

2019. nov. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

beszélt a biztosítóval, akik csak 5600at fizetnek állítólag....

aham szóval befáradt a biztosítóhoz és szólt,hogy össze tört egy biciklit és erre közölték vele,hogy oké adunk 5600ft-ot?????? (ugye ezt nem hiszed el?!!!)

Volt valami papír??mert akkor fáradjál be te a nő biztosítójához!

2019. nov. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Jegyezd meg, a biztosító megpróbál kibújni a teljes kár kifizetése alól úgy, hogy a teljes kártalanítás összegének egyharmadát felajánlják és akkor nem kérnek számlát. Sokan így kapnak pénzt s nem javíttatják ki a sérülést. Ha viszont te, mint károsult elviszed a bicajt egy számlát is adó szervizbe akkor a biztosító köteles a számlán álló összeget kifizetni.
2019. nov. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!