Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Csak lopásra szól Casco...

Csak lopásra szól Casco szerintetek megér évi 25. 000Ft-ot?

Figyelt kérdés
Az autóm szinte soha nem parkol az utcán. Nálam garázsban éjszakázik, a környék sem rossz. Munkahelyemen is zárt udvar van, vásárolni nagyon ritkán szoktam autóval. Szóval szinte soha nincs a nyílt utcán magára hagyva. De az ördög nem alszik...
2019. nov. 12. 13:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem egy nagy összeg, de ha lényegében mindig zárt helyen van a kocsi, akkor nagyon kicsi a lopás esélye.
2019. nov. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Na meg milyen autó???


Manapság már inkább az öregebb autókat lopják.

2019. nov. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Suzuki Ignis vagy Lamborghini Gallardo?
2019. nov. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Opel Astra, 2018.
2019. nov. 12. 14:07
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
Csak lopasra nem fizetbek evi 25öt. Nekem teljeskoru van 50ért
2019. nov. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb esélye van egy koccanásnak, mint a lopásnak, szóval én nem látom értelmét. Főleg így, hogy szinte mindig zárt helyen parkolsz. Miért nem normális Cascot kötsz?
2019. nov. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Normális" Cascom volt az első évben 10%/100.000Ft önrésszel. Annak idején rábeszéltek. Ez 120.000Ft volt/év. Utána felemelték volna 140.000Ft/évre, pedig káreseményem nem volt. Most megint közeleg a 2020-as évforduló ezért tettem fel a kérdést. Most is kalkuláltattam teljes körűre, 100.000Ft alatt nem áll meg, inkább 110-120 körül vannak a legolcsóbb ajánlatok, amit én sokallok. 300-400eFt-on önrésznek nem sok értelmét látom.

36 éves vagyok, vidéki megyeszékhelyen élek, 19 éve vezetek, évi 25-28ekm-t a saját és 15-20ekm-t céges autókkal. Munkahelyem által járok vezetéstechnikai tréningekre is. Lekopogom, de balesetem még soha nem volt. A koccanástól nem félek. Ha mégis megtörténne, a vétkes fél kötelezője fizet. Ha mégis saját hibás koccanásom lenne, azt gondolom, hogy 20 évenként egyszer még mindig olcsóbb a javítás, mint 20 évig fizetni a 100+ eFt-os biztosítást, amire az évek alatt milliókat fizetnék ki.

Amit látok, hogy sokan paráznak a lopástól. Az én autómban nincs semmilyen utólagos védelem, csak a gyári rendszer. Nem is szeretnék feltétlenül mást belebarkácsoltatni. Ezért gondoltam esetleg erre, hogy ennyit talán megérhet.

Köszi az eddig válaszokat!

2019. nov. 12. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!