Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogyan lehet ebben a (z...

Hogyan lehet ebben a (z alábbi) helyzetben eladni Nagyapám autóját?

Figyelt kérdés

2016 óta én vagyok az üzembentartója, Nagyapám maradt a tulajdonos. Az autó 1994-es gyártású, Nagyapám a második tulaj, 1994 decemberében került hozzá az autó, azóta a gépjármű tulajdonjogában változás nem történt.

Most vettem egy másik autót, és Nagyapámétól szabadulnék, azonban őt közben sajna utolérte a demencia, és otthonba került, másik városba, tehát nem tud személyesen intézkedni.

Az rendben van, hogy aláíratok vele egy dátum és összeg nélküli, az autó és az ő adataival előzetesen kitöltött adás-vételi szerződést, és egy meghatalmazást, aminek segítségével az Okmányirodában intézkedhetek helyette. (Nem, nem kisemmizni akarom, neki ez az autó nem kellett, és azt mondta nekem adja, azonban akkor nagyon kevés pénzem volt, az üzembentartással spóroltam az átírással)


Mi lesz azonban a törzskönyvvel? Ezen a kocsin még sosem csinált senki eredetvizsgát, hiszen nem volt rá szükség.


Másik, hogy ha nem kell senkinek (lóg a bele szegénynek, elmegy saját lábán, de nem túl megbízható), akkor bontóba beveszik törzskönyv nélkül? Nehogymár 17 000-et el kelljen arra költenem, hogy megszabadulhasson tőle mindenki, hiszen Nagyapámra, vagyis a lányára sem akarom visszatolni a dolgot, mindenkinek az az érdeke, hogy a kocsitól megszabaduljon...


2019. nov. 20. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Engem csak az érdekel, hogy milyen autó.
2019. nov. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
De most akkor volt törzskönyv csak elveszett, vagy soha nem volt?
2019. nov. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha 1994-ben volt az utolsó tulajdonosváltás, akkor még nincs törzskönyve és eredetiségvizsgálatot sem végeztek rajta. Ez azonban nem akadály: törzskönyv nélkül is el lehet végezni az átírást bizonyos esetekben és az eredetiségvizsgálatnak sem feltétele, hogy meglegyen.
2019. nov. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Soha nem is volt, mivel 1994-ben ilyen okmánynak, illetve az eredetvizsgálatnak híre-hamva sem volt még kis országunkban.

Amikor én lettem az üzembentartó, akkor sem kellett ezt a vizsgálatot elvégezni, csak anyakönyvi kivonatokkal és az üzembentartói jog átruházásáról szóló szerződéssel, ja meg egy meghatalmazással, hogy ha már odaadja nekem Papám az autót, ne neki kelljen utána rohangálnia felszerelkezve bementem az Okmányirodába, 6000 Ft-ért nyomtattak egy új forgalmit és aviszontlátásra.


Egy első generációs Renault Clio-ról van szó.

2019. nov. 20. 17:30
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor négyes, ezek szerint az járható út, hogy a leendő tulajdonos bebattyog törzskönyv nélkül az eredetvizsgálatra, ott kiállítják az igazolást, és utána szépen az Okmányiroda ezt el fogja fogadni?
2019. nov. 20. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!