Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Koccanásos esetnél ebben a...

Koccanásos esetnél ebben a helyzetben mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Belementem az elöttem haladó autóba a helyszinen közösmegegyezés alapján rendeztük a dolgot.Most mégis kaptam egy sms-t hogy kevés volt az összeg.Mit tegyek?
2019. jan. 9. 21:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Isten ments ne adj neki többet. Megegyeztettek annyiba amennyibe ott helyszínen kész.
2019. jan. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Feltételezem nem töltöttetek semmilyen papírt.

Illető nem akart hivatalosan eljárni. Okosba akarta megoldani a dolgot.

Most két lehetőség van. Vagy ránézett és mondott rá egy összeget (ami lehet annyi amennyit ténylegesen gondolt, vagy több is akár hogy még keressen is rajta), de elvitte szerelőhöz és kiderült hogy elsőre nem látható gondok is vannak.

Vagy úgy gondolta hogy ezt bekamuzza.


Minden esetre mond meg hogy nem, a helyszinen megegyeztetek. Innen az ügyet lezártnak tekinted. Nem hívott rendőrt. Nem töltöttetek papírt. Nem tud mit csinálni. Neki tanulópénz. Neked meg ha nem hagyod magad nyereség. Ha hagyod magad akkor neki nyereség és neked tanulópénz.


És itt meg kell tanulni hogy mindig töltünk biztosítási lapot ha belénk jönnek. Attól még nem kell elmenni a biztosítóhoz. De így van lehetőségünk elmenni a szerelőhöz, árajánlatot kérni és akkor alkudozni a vétkessel. Viszont még ez sem jelent teljes kártérítést. Ugyanis lehet hogy a szerelő késöbb más nehézségekbe ütközik, és mire megvan még többe kerül.


Te ne foglalkozz vele. Megegyeztetek a helyszinen. Innentől oldja meg.

2019. jan. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
14%

A másik hogyha legközelebb hív kapcsold be a hangfelvevőt a telefonodon.

Ha elkezd erősködni és fenyegetőzni akkor mond meg neki hogy ez esetben ezt a felvételt továbbítod a rendőrségnek. És BÁRMILYEN rejtélyes anyagi vagy testi sérelem ér a jövőben egy darabig, ellene teszel feljelentést az úgyben.

2019. jan. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%
A hátulról történő koccanásnál sokszor úgy tűnik, hogy csak a lökhárító sérült/karcolódott és egy fényezéssel javítható a hiba. Aztán amikor leszedik, kiderül, hogy sérült a merevítő, benyomódott a hátfal, eltörtek az ütközéselnyelők stb.. amiknek a cseréje/javítása több tízezer Ft is lehet. Nem tudom, hogy miben állapodtatok meg, de te mit tennél ha kapnál/kérnél 30 ezret mert nem értesz hozzá és kiderülne, hogy 100-150e a kár?
2019. jan. 10. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem értek valamihez nem próbálkozom megbecsülni a kart az út szélén a baleset után....
2019. jan. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 D. Brasco ***** válasza:
4-es azt tenném,hogy innék egy pohár hideg vizet a sajat hülyeségemre!
2019. jan. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Régi poloba mentem így bele. ránézésre 2 benyomódás a csomagtartó ajtajánál (első 2 lámpám széle) meg a lökhárítón kicsi karc.Az öreg szerint a kipufogó is kapott (fura hangja volt azt hallottam),de ránézésre a helyén volt.Nekem eszembe nem volt fizetni neki,majd a biztosítóm. Első körbe 118ezret majd a másodikba még 60ezret fizetett ki a biztosító, hát én nagyon jó esetbe maximum 40-et adtam volna neki arra amit láttam. Mondjuk ránézésre azt se gondoltam volna,hogy az én károm közel fél millió lesz
2019. jan. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem tartottam fegyvert a fejéhez,hogy ne legyen betétlap vagy ne hivjunk rendört.Megegyeztünk az összegben és távoztunk részemröl lezártnak tekintettem az ügyet.Nem érzem ugy hogy hibáztam.Utolag már mit lehet tenni,semmit.
2019. jan. 10. 08:28
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom készültek-e fotók a baleset helyszínén a sérülésről de gondolom az adataitokat megadtátok egymásnak, különben nem tudott volna sms-t küldeni. Utólagos kárfelmérésre a biztosítónál van lehetőség, de azt nem tudom, hogy ez jogilag mennyire behajtható rajtad ilyen esetben.
2019. jan. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Küldött egy sms-t,hogy állitólag vannak fotói bár én nem láttam mikor készültek és állirólag szemtanúja is van akivel már felvette a kapcsolatot.Kérte,hogy adjam meg a teljes nevem és cimem mert az ügyvédje fel fog keresni.Nem adok meg semmit és utólag nem is fizetek többet.Részemröl ennyi.Lehet bajom belöle?
2019. jan. 10. 09:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!