Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha nincs még meg a jogosítvány...

Ha nincs még meg a jogosítványom attól még tudok autót vásárolni hogy a nevemre bírjam iratni és biztosítást is kötni rá?

Figyelt kérdés
2019. dec. 31. 19:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
80%

A # 7-es válasz tanácsa – ha nem használja senki – a forgalomból történő ideiglenes kivonás valóban célszerű. [2019-12-31 21:28]


A # 10-es válaszolóval azonos a tapasztalatom. [2019-12-31 22:42]

Az tényleg általános tévhit, hogy nagy díjhátránnyal jár úgy kötni kötelező gépjármű-felelősségbiztosítást, ha nincs vezetői engedély. Még nem találtam olyan biztosítót, ahol ez számítana. Például, a Groupama 2020-as KGFB díjtarifája, és a különböző szorzók: [link] Vannak szempontok jókedvvel, bőséggel, de a vezetői engedély nem szerepel benne.


A # 11-es válaszoló indoklásával nem értek egyet. [2019-12-31 23:05]

Ha vezetői engedéllyel nem rendelekző köti a biztosítást, ez miért jelentené, hogy áll az autó? A biztosítás kötésére és fenntartására az üzembentartó kötelezett, sehol sincs olyan megkötés, hogy csak ő vezetheti az autót. Többen idős családtaggal kötnek üzembentartói szerződést, így ő köti a biztosítást; persze, a díjat odaadja neki a fiatalabb tulajdonos. Azért lehet olcsóbb, mert az életkor viszont keményen számít. (Pl. a linkelt Groupama KGFB-nél 32 éves korig 1,42-es a szorzó, azaz, 42%-al emeli az alapdíjat. Ugyanakkor 66 éves korúnál csak 1%-kal növelik az alapdíjat.) És jónéhány esetben a szerződő idősebb családtagnak nincs – lehet, hogy sose volt – vezetői engedélye.

És ha egy családban a férj és apa a tulajdonos és üzembentartó, ez utóbbi miatt ő a szerződő, akkor a felesége, vagy gyerekei nem vezethetik az autót, mert nekik más lenne a korszorzójuk?

Messze nem csak az üzembentartó használhatja az autót.

2019. dec. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nagyjából 1 hónap múlva lesz meg a jogsim de most találtam rá erre az autóra ami tetszik és nem akarok várni a jogsiig mert addigra lehet nem lesz már meg. Köszi a válaszolóknak.
2020. jan. 1. 00:32
 13/14 anonim válasza:
79%

"most végigtoltam a netrisken


egyik esetben azt adtam meg hogy nincs jogsim


másik esetben hogy 10 éve van


semmit nem változott a kalkuláció


ahhoz képest elég sokan állitjátok, hogy ez mennyire befolyásolja,, Nem a jogosítvány befolyásolja a díjat hanem az okoztál -e balesetet. Ha nem akkor évenként csökken, ha okoztál akkor nő a díjad.

2020. jan. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
76%
Szia. Igen tudsz. Énis így vettem autót. Jogsit még csináltam mikor megvettem. Amúgy a biztosítási díjad nem lessz kevesebb ha jogsival kötőd meg. A bizti díjad függ az autó teljesítményétől, melyik évjárat. A tehát hány köbcentis a motor, hány kilowattos, és mekkora a súlya. A biztire minden évben kapsz bónuszpontot ha az eltelt évben nem okoztál balesetet. Illetve a megkötésnél kaphatsz bónusz gyerekek után.
2020. jan. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!