Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » B kategoriás jogosítványt...

B kategoriás jogosítványt igényléstől számítva hány nap mire megkapom?

Figyelt kérdés
2020. febr. 4. 21:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Nem unjátok még? Miert kell ezt a teljesen felesleges kérdést kétnaponta kiírni?
2020. febr. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 D. Brasco ***** válasza:
42%
5nap 7óra 34perc 46másodperc
2020. febr. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerdán délután igényeltem, következő héten kedden reggel vettem át a tértivevényes levelet. Ez most volt két hete, szóval elég friss a tapasztalat.
2020. febr. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
39%

Tényleg, kétnaponta feljön, pedig kérdezni sem kellene, mert elmondják.

A határidő hivatalosan 8 nap, ami a személyes átvétel esetében érvényesül. Postázva hosszabb idő alatt érkezik meg a címre.

2020. febr. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

nekem azt mondták a VIII. kerületi baross utcai kormányablakban, hogy 30 napon belül

hétfőn rendeltem pénteken átvettem


de egyébként itt lehet csekkolni hogy áll az okmányod :

[link]

2020. febr. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem mondhatták, mert a törvény nyolc napot ír elő első kiadás esetén is.
2020. febr. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

nem első jogi volt, hanem lejárt a régi

a papíron is az van, hogy ügyintézési határidő 30 nap

2020. febr. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Nem teljesen mindegy?

Igényléskor kapsz egy igazolást, hogy folyamatban van a kiadása és azzal vezethetsz.

2020. febr. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8-as, ez nem igaz első jogsinál! nem lehet a papírral vezetni, de el is mondják az okmányirodában.
2020. febr. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

8-as! Amit írsz, még cserekor sem igaz. Ha személyes átvételt választasz, akkor nálad marad a lejárt/lejáró jogsi, és kapsz egy papírt arról, hogy az új kiadása folyamatban van. Az a papír sem elég önmagában, csak a jogsival együtt, ami lehet már lejárt is.


A határidő tekintetében a kormányablak tájékoztatója.


Amennyiben a kérelem benyújtásakor a kérelem és mellékletei, valamint a hatóság rendelkezésére álló adatok (ide értve az olyan adatokat is, amelyek szolgáltatására a kérelmező nem kötelezhető) alapján a tényállás tisztázott, úgy az ügyintézési határidő 8 nap, egyéb esetben az ügyintézési határidő 21 nap. Amennyiben a vezetői engedély kiállítására irányuló kérelmet a XIII. Kerületi Hivatalnál nyújtották be, a vezetői engedély – az erre irányuló kérelem esetében – soron kívül kiadható. (Lehetőség van SMS vagy/és e-mail értesítés kérésére az elkészült vezetői engedély postára adásának, illetve a közlekedési igazgatási hatósághoz történő érkezésének napjáról.)


Tehát a 8 nap a válasz a kérdésre. A 30 nap meg sehogy nem igaz.

2020. febr. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!