Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha a maradványértéknél többért...

Ha a maradványértéknél többért tudom eladni az autó roncsot, a biztosító kevesebbet fizet totálkár esetén? (KGFB)

Figyelt kérdés

Üdv!

Totálkáros lett a gépjárművem, én a vétlen voltam.

A biztosító felajánlot példáuL 500.000Ft-ot a kárra és a roncs értékét 200.000 Ft-ban határozta meg. Amenyibben odaadom nekik a roncsot, úgy ugye 500 helyett 700.000-t fizetnek. Ez egyértelmű. De ha én a roncsot tegyük fel 200 helyett 250ért adom el, arról nekem kell tájékoztatnom őket? És ha igen, akkor ez befolyásol valamit? Kevesebbet fizetnek nekem? pl 500.000 - 50.000 ? Mert annyival többért ment el?


Elnézést ha hülye a kérdés, de hálisten nem sok tapasztalatom van ilyen szintű balesetekben stb.



2020. febr. 15. 08:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem befolyásolja!
2020. febr. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :) Ment a zöld!
2020. febr. 15. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!