Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autó adásvételi szerződés...

Autó adásvételi szerződés honnan lehet lekérni?

Figyelt kérdés

Jó napot!

Eladtam egy autót és sajnos elkeveredett az adásvételi! Sajnos most a vírusos helyzet miatt nem fogadnak sehol! Okmány iradat hívtam, ők január 1-től nem adhatnak ki ilyen jellegű okmányt! Kit kell ilyenkor hívni vagy honnan lehet lekérni? Volt valami gond az autóval fél évre rá hogy Eladtam és most jött bírósági felszólítás hogy mutassam be az adásvételit!



2020. márc. 30. 10:04
 1/6 b1812567 ***** válasza:

Ha nem jelentette be az adásvételt az eladó, és te sem, akkor bajban vagy. Honnan is lenne meg ez esetben a hatóságnak? Így csak te tudnád igazolni a papíroddal, hogy eladtad. (Meg a vevő, de ha valamit elkövetett vele, akkor nyilván nem fogja.)

Ha jelen volt más is a szerződés aláírásánál, akkor a bíróság felé megpróbálhatod velük bizonyítani hogy eladtad.

2020. márc. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendes adásvételi volt írva, bejelentve, leadva minden most mégis kérik! 2016 bá lett eladva a kocsi utána rögtön tovább adott rajta és a 3ik felénél van valami bibi. Tőlem csak tanúként kérik, hogy akkor már nem az enyém volt az autó!
2020. márc. 30. 10:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az elmult évtizedekben eladtam pár autót. Bejelentettem ahogy kell, és onnan béke volt. Soha nem kértek róla utólag semmit,sem az adásvéteilt,sem a bejelentés igazolását. Ja' mert ha valóban bejelentetted, akkor arról is kellett hogy kapj egy papírt.

Az egy rossz duma, hogy évek múlva kérnek igazolást, pláne, ha közben újabb tulajdonos csere volt.

Ha valami nem frankó, mindig az utolsó eladó/vevő páros kerül terítékre.

Az meg, hogy az adásvételi szerződés és a bejelentési igazolás is egyaránt eltűnt, az téged minősít. :(

2020. márc. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sántít a történet, csak az lehet igaz, hogy valahonnan levődni kéne egy szerződésnek. Ha nincs, és nem jelentette le a kérdező, akkor az még mindig az ő autója, elvégre csak egy kétpéldányos szerződés készült, aminek ha mindkét példánya elveszett, akkor meg sem történt. Azaz bármi van az autóval, az felel érte, aki elhagyta a szerződést, és nem jelentette be az eladást.
2020. márc. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy rosszul emlékszem, de mintha eladáskor az egyik eredeti példány az ocsmányirodában maradna, nem?
2020. márc. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, közben megoldódott! Írtam emailt a kormányablaknak már küldik az adásvételi másolatát! A ketelkedők kedvéért leirom, hogy míg a második tulajnál volt előjött pár hiba és ő úgy adta el, hogy hibátlan! Most a 3ik tulaj perli a másodikat, nekem csak tanúként kell beküldeni az adásvételim másolatát! Mondjuk ezt én sem értem, hogy miért de kérik én megadom! :)
2020. márc. 30. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!