Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A haverom vett egy autót,...

A haverom vett egy autót, augusztusig van rajta még biztosítás,de aztmondták neki ,ahoz ,hogy áttudja iratni, biztosítást kell rá először kötnie neki.Ez igaz?? Jogosítványa még nincs meg, de a biztosításhoz nem kell azis??

Figyelt kérdés
2020. jún. 7. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

A régi biztosítás az adásvétel napjával megszűnik.

Neki kötnie kell egy sajátot igen, csak akkor írja át az okmányirod.

Tökmindegy, hogy az előző tulaj biztosítása milyen, meg meddig volt kötve, az új tulaj azt nem használhatja.

2020. jún. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Jogosítvány ahhoz kell, hogy vezesse az autót. Átíráshoz, meg ahhoz hogy a nevén legyen az autó, nem kell jogsi.
2020. jún. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Jogsi nem kell ahhoz hogy átírassa, de ÚJ biztosítás igen.
2020. jún. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja igen, hülyén fogalmaztam ezt a jogsis dolgot, arra voltam kivancsi ,hogy kell e biztositast kotnie ,ahoz h atirassa, de megkaptam a valaszt koszike:)
2020. jún. 7. 15:23
 5/7 anonim ***** válasza:
A biztosítás nem csak autófüggő, sőt, főleg nem az. Nagyon is tulajfüggő. Az adásvétel napján a régi biztosítás megszűnik, tehát az új tulajnak aznap KELL kötelező biztosítást kötnie, saját névre.
2020. jún. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
mivel már más vezeti az autót, már lesz az üzembentartója, új kell, új feltételekkel.
2020. jún. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kis kiegészítés az előzőekhez: Ha a haverod nem kötött az adásvétel napján biztosítást, akkor fedezetlenségi díjat kell fizetni az azóta eltelt időre. Teljesítménytől függően ez 510-1140 Ft / nap
2020. jún. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!