Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mitől alakulhatott így a...

Mitől alakulhatott így a biztosítás?

Figyelt kérdés

Adott két ugyanolyan autó (típus, évjárat stb.)

Egyik személy férfi 25 é, 2018ban szerzett jogositvány

másik személy 23 éves nő 2015ös jogsi.


Miért van az h a friss jogosítvánnyal a biztosítást 34 környékén fizeti, én pedig netrisken kalkulálva 70-80 ezres tételeket kapok...


(A friss jogositványhoz autókereskedés intézte a biztosítást) Mi miatt kaphatta ilyen olcsón?



2018. aug. 26. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:

a lakcím is számít, budapesti címnél magasabb a bizti, mint bárhol máshol


a jogsiszerzés időpontja meg semmit nem számít

2018. aug. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
testvérek vagyunk, egy házban élünk.
2018. aug. 26. 10:57
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen autó?

Nem a jogosítvány szerzés udeje számít, hanem a bónusz kategória.

Ki kell tölteni azokat a kérdéseket is, amelyek után kedvezményeket adnak a biztosítok.

A számitásnál figyelembe vett szempontok sajnos elég titkosak, pl lehet a ,23év még.magasabb kockázati szorzóval van a rendszerben, mint a 25, de valóban meglepő a különbség.

Biztos, hogy jó adatokat adtál meg?

2018. aug. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Opel astra J 1.4 2011-es mindkettőnké :) Ezért sem értem .. Arra tudok gondolni hogy testvéremnek a kereskedés intézte a biztosítást amire csak rábólintania kellett.. hogy talán ők tudtak valami olyan pluszt keresni amivel nekik kijött ez az összeg, vagy nem is netrisken online köthették ? .. mert kétlem hogy másfél év ennyit jelentene.
2018. aug. 26. 14:03
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

•••┌─ Tapasztaltunk ilyesmit, idővel az okát is megtudtuk.

Öröklés folytán enyém lett egy gépkocsi, az addig meglévőt a fiamnak ajándékoztam, aki addig is sokat vezette, és kedvelte.

Előtte nem volt sem gépjármű üzembentartója, sem gépjármű tulajdonosa; így az alap A00 besorolással indult. 31 500 Ft éves díjért találtunk biztosítót. Örültünk neki, sokkal többre számítottunk, mert nekem sok éves B10-zel az aktuális éves díjam 23 282 Ft volt arra az autóra.

Aztán jó 10 hónap múlva jött a meglepetés, értesítés a következő évi díjáról, ami több mint 72-ezer Ft volt. Kis emelkedésre számítottunk, annak idején nekem is évről évre nőtt kicsit a díjam, azzal együtt, hogy lépkedtem a B10 felé. Csak többszöri ismétlésre sikerült felfogni, amit az ügyfélszolgálatos mondott: első éves 50%-os kedvezménye volt, ez a második évre, értelemszerűen, már nem jár. Vagyis, míg nem volt biztosítási előélete, és a biztosítónak fogalma sem volt arról, okozott-e már kárt, és mennyit, járt nem is kicsi, 50%-os kedvezmény. Amikor már bizonyított, akkor nem. Az sem működött, hogy évfordulóra felmondja a szerződést, újra köti ugyanott, és akkor ismét jár az 50%-os kedvezmény, mert az csak időszakos volt, akkor már nem kaptak ilyet az újak.

Biztosítóváltás lett, 32 200 Ft-os éves díjért tudott biztosítást kötni. Így is emelkedett a díj (igaz, csak évi 700 Ft-ot), annak ellenére, hogy A00-ból B01-be lépett.

► Csak a vezetői engedély szerzési időpontjáról írtál, arról nem, mikortól van folyamatosnak számító KGFB. Ha 2015-től, vagy későbbtől, akkor még nem lehetsz magas bonus fokozatban; nem sokkal alacsonyabb a díj, mint A00-ban. És ezt magasan megfordíthatja például, egy olyan, első éves biztosítási kedvezmény, mint amiről írtam. ◄ ─┘


•••┌─ Úgy látom, valóban nem szokták kedvezménynél figyelembe venni, hogy mennyi idős a vezetői engedély – ahogyan az a # 1 [2018-08-26 10:48] és a # 3 [2018-08-26 13:29] válaszokban is szerepel.

Például, annál a biztosítónál, ahol vagyok, van 5% kedvezmény a tapasztalt vezetők részére, de ezt, vezetői engedély korától függetlenül, a 24. életévét betöltöttek vehetik igénybe.

Akinek 23 évesen 5 éves engedélye van, és folyamatosan vezet: a kedvezmény szempontjából, nem tapasztalt.

Aki 25 éves, 1 napos vezetői engedéllyel is tapasztaltnak számít, jogosult a kedvezményre.

► Nem tudom, van-e életkori kedvezmény a biztosítónál és milyen kortól, de lehet, hogy ezügyben nincs különbség köztetek. Ha van, nem tudom, hogy hány százalék? De, nagy különbséget nem okoz; egyéb kedvezmények közti különbségek akár meg is fordíthatják. ◄ ─┘


•••┌─ A törvényalkotó igazságtalannak látta, például, a kérdésbeli esetet, ezért törvényt módosított. Eszerint a díjtarifa 2016. III. 1-től csak a határozatlan idejű, évente megújuló szerződő javára tartalmazhat különbségtételt, az új szerződővel szemben.*¹

Még azt is előírta, hogy az írásos évfordulós díj-értesítőben a biztosító figyelemfelhívásra alkalmas módon tájékoztatja a szerződő felet, hogy díjtarifája az adott törvényi hely alapján csak a javára tartalmazhat különbségtételt.*²

► Nos, a biztosítók ezt szó szerint be is tartják. Az ugyan nem gyakorlat, hogy a folyamatosan szerződő kedvezményt kapjon, de a díjtarifa, az nem kedvezőbb az új szerződő számára.

Csakhogy! Az egységes díjtarifából igen sokféle kedvezményt adhatnak, adnak is. Akár jó nagyot is, akár új(onnan) szerződőnek is. Erre nincs jogszabályi korlátozás. Például, ahol a sógorom van, ha ott kötnek lakásbiztosítást is, akkor 50% kedvezményt adnak a KGFB díjából.

Így aztán a díjtarifa egységes, a díjak mégsem. Mégis lehet kedvezőbb díja az újonnan szerződőnek, törvényesen. Az eltérő, akár nagymértékű kedvezmények miatt, nagy díjkülönbségek is lehetnek; adott ésszerűséghez képest, akár fordítva is. ◄ ─┘


*¹ 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról 23. § (3a)

*² 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról 17. § (4a)

2018. aug. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A netrisk ugye kiadja az összes biztosító ajánlatát?

Elég nagy eltérések tudnak lenni, pl az Allianz sokszor igen magas ár-ajánlatot ad a biztosításra, a K&H ugyanakkor kedvezőbbet (ez csak egy példa)

1.4-es motorhoz sokallom a 70ezres biztositási díjat, viszont nem huszon éves vagyok, talán lesz néhány hozzád hasonló korban lévő leányzó, aki elárulja, neki mennyi a biztositás egy évre (lakóhely függő is)

2018. aug. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Wow. Köszönöm. Akkor itt van a kutya elásva..


Szerinted érdemes lenne biztosítóknál személyesen érdeklődni a korkedvezmény miatt? Hátha ugy jobb ajánlatot kapnék ? (ha csak egy évre is)


Mivel netrisken nincs ilyen kérdés amivel a kedvezményt is figyelné...


Vagy alkuszt megbízni? sajnos nem tudom hogy működik ez

2018. aug. 26. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!