Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ma reggel letörték a tükrömet....

Ma reggel letörték a tükrömet. Én is hibás voltam, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Üdvözlet! Reggel az egyik helyi non-stop előtt megálltam (úttesten, a parkoló autók mögött vészvillogóval) majd hallom, hogy elmegy egy nagyobb jármű. Megyek ki, lóg a tükröm. A bolt előtt várakozó hölgy mondta, hogy egy teherautó alig fért el mellettem. Sajnos itt max a bolton lévő kamera láthatta az esetet. Ha tegyük fel, bejelentem a rendőrségen, engem is elő vehetnek azért, mert a forgalmat zavarva álltam meg? Környéken nem volt szabad parkoló. Kb 20 ezer forint a károm.

2020. jún. 29. 10:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A rendőrség ki fog nevetni, ebből majd talán megtanulod, hogy a közúton közlekednek az autók és a parkolóba meg parkolnak. Ha meg nincs hely akkor messzebb kell megállni nem a forgalmat zavarva...
2020. jún. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 D. Brasco ***** válasza:
100%
Elő fognak venni es meg is fognak büntetni minimum szabálytalan parkolás címen.......az hogy a környéken nem volt szabad parkoló,nem enyhítő körülmény,de ugy is mondhatnám a kutyát nem érdekli.
2020. jún. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"engem is elő vehetnek azért, mert a forgalmat zavarva álltam meg? Környéken nem volt szabad parkoló."

Ki a faxt érdekel, van-e szabad parkoló? Ez talán jó lecke lesz - bár az ilyen fafejeket ismerve nem tanulsz belőle.

2020. jún. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szabálytalan várakozás büntetése 30 ezer ft. A tükör olcsóbb.
2020. jún. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A környéken nem volt szabad parkoló = a bolt 15 méteres környékén?

Legközelebb állj meg nyugodtan keresztben az út közepén, ha vásárolni kell akkor nehogy már a többi paraszt mondja meg, hogy mikor meg hol állsz meg.

2020. jún. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes, más kérdéseknél mindig azt írják, hogy álló autó nem lehet hibás, akármilyen szabálytalanul is állt meg, ha kár keletkezik, az 100%-ban az mozgó jármű sofőrjének a felelőssége.
2020. jún. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Főúton azért nem állunk meg mert lusta az ember és nem tud pár métert gyalogolni a boltig. A teherautós nem fog rád várni még megvásárolsz, vagy elfér vagy nem. Ez ilyen.
2020. jún. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Érdekes, más kérdéseknél mindig azt írják, hogy álló autó nem lehet hibás, akármilyen szabálytalanul is állt meg, ha kár keletkezik, az 100%-ban az mozgó jármű sofőrjének a felelőssége."

Az, hogy anyagi kár keletkezett, egyértelműen a mozgó jármű hibája. Kizárólag. Pont az általad említett miatt. Ez azonban senkit nem érdekel, ez a kérdező magánügye, hiszen MORÁLISAN ő volt a hunyó, ő parkol mindenki mást leszarva az útra. De ez már egy teljesen másik szabálysértés, tilosban parkolás, kvázi független az általa elszenvedett anyagi kártól.

A kiírt kérdés pedig arra vonatkozik, elővehetik-e őt a tilosban parkolásért.

2020. jún. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Meg fognak büntetni és ismeretlen tettes ellen nyomozás fog indulni cserbenhagyásos baleset miatt. Valszeg nem fogják megtalálni, hacsak nincs szemtanú, aki felírta a rendszámot, vagy kamera a közelben, amelyik látta az esetet.


Mi a teendő? Én személy szerint valósznűleg saját költségemen bevállalnám a javítást (hacsak nem keletkezett többszázezeres kár) és tanulnék belőle, hogy nem állok meg balkáni stílussal aktív forgalmi sávban. Ha ilyen full elektronikás 400 ezres tükörről van szó, akkor szólhatsz a rendőrségen végülis. Mérlegelni neked kell.

2020. jún. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez nem cserbenhagyas.... Nem kene olyan fogalmakkal dobalozni, aminek nem tudjuk a jelenteset.
2020. jún. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!