A 24 kisfarkas kérdése:

Most mi a teendő?

Figyelt kérdés

elvittem eredetvizsgára az autót, aztán közölték hogy a motorszám nem oké , adjak róla egy számlát hogy hivatalosan került bele a motor.

Persze nem volt nálam, semmi papír, megkaptam az eredetvizsgáról a dokumentumot, hívtam az eladót és mondta hogy nála maradt egy csomó szerviz számla amiben benne van hogy motor csere meg 139ezer forint,bélyegző dátum,alvázszám meg autó adatai..


A következő aggaszt

Az eredetvizsgába ezt írták:


A jármű egyedi azonosító adatai és a járműokmányon szereplő egyedi azonosító adatok egymástól való eltérését megállapítom.

Megállapítom továbbá, hogy az eltérés adminisztrációs, illetve gyártási hiba miatt következett be. A jármű nem szerepel a kőrözési nyilvántartásban.

A jármű egyedi azonosítói eredetiek. A járművön fellelhető 1Z77xxxxxx motorszám eltér a járműokmányban szereplő 1Z299XXXXX motorszámtól.



Most innentől hova tovább?

Felhivtam a helyet ahol az eredetvizsga készült, azt mondja az ügyintéző hogy vigyem okmányirodába a számlát a motorcsere igazolót, meg az eredetvizsga igazolását.


Oké bemegyek én, okmányirodába.

De nem NKH szemlére fognak küldeni ezzel most?? Ki járt már így?

Köszi!



2020. máj. 27. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem fognak.

Egyszerűen csak nem lett bevezetve a forgalmiba a motorcsere.

"Megállapítom továbbá, hogy az eltérés adminisztrációs, illetve gyártási hiba miatt következett be."

Kapsz egy új forgalmit, csak vigyél mindent (azt is ami az eladónál maradt).

Én egy trabival jártam így (bár még csak akkor jött be az eredetiség vizsgálat, mikor én vettem meg még nem kellett, de az eladásnál már igen) és abban egy motorszám nélküli motor volt.

Ugyanezt a leírást kaptam mint te, annyi különbséggel, hogy teljesen legális, kereskedelmi forgalomban kapható motornak nevezték. (elvileg motorcsere utáni következő műszakinál kapott volna motorszámot)

2020. máj. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) holnap bemegyek, szerencsét próbálni. Egyébként attól féltem elküldenek közlekedési hatósághoz. Mert ott tuti helyből bukta az autó, ezen még van mit javítani műszakiig. Csak kellett egy munkás autó.
2020. máj. 27. 21:47
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
NKH-hoz akkor kellett volna menned, ha nem azonos motorkódú motort tesznek a forgalmiban szereplő helyett. Szerintem is csak simán átvezetik a forgalmiba, ha megvannak a kért papírok.
2020. máj. 28. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen megvan a szervizben kapott motorcsere számla. És azonos típusú 1Z motor került bele
2020. máj. 28. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!