Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ilyenkor mi a teendő?

Armstrong01 kérdése:

Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Volt egy koccanásom nemrég. Nem nagy sérülés lett a két járművön (festék sérült neki egy ajtón, nekem pedig ajtó és egy kicsit az egyik sárvédő). Az én biztosítóm illetve a kárszakértő azt mondta hogy ez mindkét autós hibájából történt(helyszínen el ismertem a felelősséget) . Én be jelentettem a másik biztosítónál a károm a saját biztosítóm tanácsára. Ott azt mondták, hogy ez nem 50-50%-os baleset. De küldenek ők is kárszakértőt. A másik autó tulaja már említette, hogy nem fogadja el az 50-50%ot és perre akar menni.

2020. febr. 13. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezért kell koccanáskor is rendőrt hívni, hogy legyen jegyzőkönyv.

A biztosítók soha nem szeretnek fizetni, ezért nem egyezik az álláspontjuk.

A másik fél téged nem tud perelni, mivel van érvényes biztosításod, max. a biztosítót tudná perelni.

2020. febr. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 D. Brasco ***** válasza:
Ha a helyszinen elismerted a felelosseget es ezt ra is irtatok a baleseti bejelentore nem is ertem/tudom mi ez a kinlodas szarakodas itt,meg perelés a masik reszerol.....
2020. febr. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem mindegy sajnos, hogy elismertem. Mert utólag tényleg úgy érzem illetve igazat is mondtak. Azzal kapcsolatban, hogy nem egyedül vétkeztem a dologban. Azért köszi.
2020. febr. 13. 14:50
 4/7 A kérdező kommentje:
Meg igazából azért nem mindegy mert olyan irreális összeget akar egy elem festésre kérni(250.000FT, elvileg ennyit mondtak neki szervízben ahova vitte). A felelősség alól nem szeretnék kibújni, de a normális kereteken belül maradnék.
2020. febr. 13. 14:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez néha felmerült már itt is, de: a biztosítók dolga, hogy felmérjék a kárt ha nem volt egyértelmű annak idején. De: a felek a sóhivatalba mehetnek, nem perre. Egy károsult mindig a biztosítóval áll kapcsolatban nem a másik emberrel, akkor sem, ha nincs biztosítása, mert akkor a Mabisz fizet, az meg behajtja a károsulton. A kár mértéke szintén másodlagos, hogy 50 ezer vagy 250 ezer, a biztosító úgyis fizet ha lezárul a kárszakértés, ez csak akkor számít, ha a károkozó kifizeti, hogy a bónusz ne essen vissza. Lényeg: a másik emberhez semmi közöd már, ahogy fordítva is.
2020. febr. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
"az meg behajtja a károsulton. " - bocsánat, károkozón... néhány kárügy hónapokig is eltarthat. Amúgy néha a biztosítók se vannak képnek, mármint a dolgozók. Tegnap láttam olyan levelet, hogy biztosítás nélküli kárt okozott, a vétlen cascora gyorsan megcsináltatta, de a biztosító akkor veszi le a cascoról a bónuszcsökkenést, ha a vétkes kifizeti a kárt a mabisznak (részletet kért), ami fura, mert a mabisz egybe fizet a vétlennek, ő meg majd behajtja akár részletekbe is.
2020. febr. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jó nagy fafej vagy, ha visszavonod az elismerésed...minek ismerted el? Na m1. Egyébként mindig vissza lehet vonni a kék-sárgát sajnos, de ha meg rendőrt hívtok, akkor bírságot is kaptok, ha szabályszegésből történt a belset, tehát rosszabb rendőrt hívni. Kivéve ilyenkor, mikor a másik ilyen tökfilkó, hogy visszavonja, hogy elismerte...Valakinek csak hibásnak kell lennie, nem nagyon létezik olyan, hogy mindketten hibáztak, ha csak nem mind a kettő egy mindkétirányból behajtani tilosban sebességhatáron felül egymásba tolat, vagy nem tudom... A biztosító is jó csökög. Nekem is nem rég volt balesetem, le is vágnám a fejét annak a biztosítónak, aki ilyet tanácsolt volna az én károkozómnak...de ja, ez a biztosítók szemlélete, hogy minnél kevesebbet fizessenek.

By the way, tökmindegy, hogy mennyit kér el a fényezésért, ha garanciális, akkor valóban szakszervízben ráírnak annyit, nekem is voltak több milliós károkozásaim egy balesetben. A biztosítód fizet, te meg az éves fizetésnél felmondod a biztosítást és átmész egy másikhoz. Én is így tettem és 200 ezer helyett így csak 100at fizettem a másik biztosítónak (friss jogsi, budapesti vagyok és öreg az autóm, azért ilyen sok még itt is). Szóval tojd le, hogy mennyi a festés, a biztosító állja, nem te, ezért kell a KGFB.

2020. febr. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!