Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vettem egy autót amiről...

Vettem egy autót amiről sajnos nem tudtam hogy nincs rajta biztositas hazafelé meg is állítottak a rendőrök és nemrég kaptam egy 15-ezer ft-os csekket. Mi a teendő? Mivel én nem tudtam azt h nincs rajta így nem is nagyon akarom kifizetni...

Figyelt kérdés
2020. aug. 30. 19:03
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
A biztosítás a tied, hanem a kocsijé. Így jártál. Ha tovább húzod, megsokszorozódik. S ha belegondolsz, hogy biztosítás nélkül belerongyolsz egy 20 milliós kocsi hátuljába, az életed végéig fizethetted volna a kárt.
2020. aug. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Másnap azonnal megkötöttem. Itt az volt a baj h nem mondták azt h nincs rajta biztosítás akiktől vettem...
2020. aug. 30. 19:10
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Virítsd a lóvét, nem is sok. Semmit nem tehetsz.
2020. aug. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Virítanám ha nem mondták volna azt a zsaruk hogy ezt meg lehet úszni egy figyelmeztetéssel ha el mondom azt h valójában hogy is történt.
2020. aug. 30. 19:13
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Ezért nem veszek soha használtat.
2020. aug. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Biztosítás nincs az autón, amikor megveszed, mert az átírással megszűnik az előző. Nem tudod másra fogni, csak magadra.
2020. aug. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

Kifizeted és legközelebb utánanézel a papírmunkának...

Az adásvételin szereplő időponttal automatikusan megszűnik az eladő biztosítása. Ha te nem kötöttél az csak a te hibád, senki másé. Örülj neki, hogy megúsztad ennyivel. Ha balesetet okozol, fizethetetted volna zsebből a kárt.

2020. aug. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
egy autón sincs biztosítás, amit megveszel :D
2020. aug. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A törvény nem ismerete nem mentesít annak hatálya alól.

Semelyik használt kocsin nincs biztosítás az adásvétel pillanatától. Aki előre gondolkozik, az már időben megköti a netrisken, még mielőtt elindul átvenni az autót. Ne hibáztass másokat, csak és kizárólag te hibáztál. Ha okozol egy nagyobb kárt ( pl. borul egy kamion, és totálkáros lesz a szállítmány is) így, fedezetlenül, az olyan lett volna mint egy hurrikán: vitte volna magával a kocsidat, házadat, mindenedet.

2020. aug. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kifizettem
2020. aug. 31. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!