Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi a menete a régi kgfb...

Mi a menete a régi kgfb lemondásának és átvezetése az új autóra?

Figyelt kérdés

Vettem egy autót, de a korábbi is meg volt még amikor kötöttem rá a biztosítást. Most eladtam a régi autót. A régi biztosító felé lehet emailben jelenteni a változást? A szerződést kell elküldni nekik?

A másik (új autó) biztosítójának is kell írnom hogy vezessék át a bónust? Vagy egymást érteítik erről? (két külömböző biztosító)


Köszönöm a segítséget!


2020. dec. 27. 11:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindkettőnek írni kell, a réginél lejelented, hogy eladtad. Sokszor a weboldalukon keresztül kell, nem kell emailt se írni.

Az új biztosítónál is írsz a régi kötvényszámmal és, hogy a bónuszt át akarod vinni. Viszont azt nem tudom, hogy megkapod-e egyből vagy csak az egy éves periódus lejárta után, mert ehhez az egy éves hülyeséghez nagyon ragaszkodnak...

2020. dec. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem fogja megkapni év közben. Nem szokták módosítani majd csak a jövő évi díjban fog látszódni.
2020. dec. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hatályos jogszabályi rendelkezés biztosítási év közben is érvényesíthető jogot biztosít számodra, hogy másik járműről áthozd a bonus-malus fokozat.

„Ha a kedvezőbb besorolású gépjármű szerződése érdekmúlás miatt megszűnik, akkor a megszűnt szerződésen megszerzett besorolás a megszűnést követő naptól 2 éven belül az adott üzemben tartó másik szerződésére - a̲ ̲b̲i̲z̲t̲o̲s̲í̲t̲á̲s̲i̲ ̲i̲d̲ő̲s̲z̲a̲k̲o̲n̲ ̲b̲e̲l̲ü̲l̲ ̲i̲s̲ - érvényesíthető a kedvezőbb besorolású gépjármű előző besorolása által érintett biztosítási időszak kezdő napja és az érvényesítés időpontja közötti időtartam során ismertté vált biztosítói kártérítési kötelezettségek számának figyelembe vételével.”

↑ 21/2011. (VI. 10.) NGM rendelet a bonus-malus rendszer, az abba való besorolás, illetve a kártörténeti igazolások kiadásának szabályairól 4. § (5)


„Az egyéves hülyeséghez ragaszkodást” törvény írja elő: a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról szóló 2009. évi LXII. törvény.

A 23. § (1) szerint a biztosítási időszak kezdőnapján megállapított díjat biztosítási év közben csak két kivétel esetén változtathatja meg:

• ha jogszabály eltérően rendelkezik. Márpedig a fenti miniszteri rendelet másképp rendelkezik; ezzel élhetsz, tisztelt kérdező.

• Vagy, ha a szerződés díja a szerződő üzemben tartónak a szerződés megkötésekor fennálló közlési vagy együttműködési kötelezettségének megsértése következtében tér el a díjtarifa szerint megállapítandó díjtól. Ez, a kérdés szempontjából közömbös eset, de másnál okozhat biztosítási év közbeni díjváltozást.

2020. dec. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A réginél akár e-mailben is jelentheted az adásvétel napját. A bónuszbesorolást az régi autó után kapott törlésértesítővel/kártörténeti igazolással tudod a bónuszt átvezetni. A felvezetés biztosítási év közben is megtörténhet és hatással van már abban az évben a díjra.
2020. dec. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!