Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kénytelen voltam autósiskolát...

Kénytelen voltam autósiskolát váltani, pedig a teljes vezetés ki volt fizetve. Ahonnan átjöttem autósiskola húzza az időt a pénz visszafizetéssel, csak ígérgetnek, meddig húzhatják az időt? Mit tehetek hogy gyorsan visszakapjam a pénzt?

Figyelt kérdés
2007. dec. 19. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Erre a kérdésre ebben a formában igen merész válaszolni. Mivel nem ismerjük a közötted és az autósiskola között létrejött tanulmányi szerződést.


Azt írtad, hogy a másik iskola tulajdonképpen elismeri a tanulmányi szerződés felbontását követő pénzvisszatérítést, csak húzza a kifizetést. Ebben az esetben amit tenned kell, "tollat ragadsz" és ajánlott küldeményben elküldöd az alábbiakat:


XY Kft.

Település, Utca tér Z.

1111


Tisztelt Ügyvezető Igazgató!


Alulírott Kis Maris (lakcímem: 2222 Település, Utca tér Q.) ezúton tájékoztatom Önt, hogy az Ön által írányított gazdasági társaság a velem xxxx. hónap zz. napján megkötött tanulmányi szerződésem felbontásából eredően részemre visszajáró ii.iii,- Ft-ot a mai napig nem egyenlítette ki.


Felszólítom Önt, hogy jelen levelem kézhezvételétől számított 8 napon belül cége szíveskedjen a fenti összegű tartozást bankszámlámra (1xxxxxxxx-yyyyyyyy-wwwwwwww) történő átutalással vagy lakcímemre megküldött utalvánnyal, postai úton kiegyenlíteni. Esetlegesen időpontegyeztetést követően, melyet a 06-x0/hhh-gg-ff telefonszámon tud megtenni, iskolájuk ügyfélszolgálatát is felkereshetem tartozásuk kiegyenlítése végett.


Amennyiben felszólításomnak a megadott határidőn belül nem tesznek eleget, úgy ezt kénytelen leszek akként értékelni, hogy az Ön cége fizetésképtelenné vált és kezdeményezem társaságuk felszámolását.

Ha teljesítésük időközben már megtörtént, kérem levelem figyelmen kívül hagyását.


Tájékoztatom továbbá, hogy levelem alapot képez társaságuk felszámolására, amennyiben a teljesítés az átvételt követő 8. napig nem történik meg illetve a levelemben közöltekkel való egyetnemértését címemre, ajánlott küldeményben el nem juttatja.


Kelt Piripócson, 2007. december 20-án.



Kis Maris

2007. dec. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogod visszakapni a pénzedet 2008 február,márciusnál előbb.Azért próbáld meg a levelet.Sok szerencsét!
2007. dec. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A megyeileg (kerületileg) illetékes Közlekedési felügyelet foglalkozik az autósiskolák dolgaival, ott is panaszt tehetsz. Több iskola vezetőjétől hallottam, hogy rettegnek a felügyelettől, mert nagyon meg tudják szívetni őket, és inkább azonnal fizetnek, ha ilyen dolog van.

Mondd az iskolavezetőnek, hogy panaszt teszel rájuk a Közlekedési felügyeleten ha nem fizetik vissza a pénzedet.

2007. dec. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
5%

Én csak az oktatót rühelltem..De szerencsére másodikra átnyomott...szeretem a protekciót!!:D Asszem ha narancsságánál gázt adsz azért megbuksz?!

Haha!:P

Amúgy hallotam hasonló storyt, későn adják vissza...húzzák, halasztják, mert kockák!!!!

2008. máj. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!