Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha ideiglenes kivan vonva az...

Ha ideiglenes kivan vonva az autóm a forgalomból, el tudom adni, vagy előtte vissza kell helyezni? Mikor kivonattam mondták hogy csak műszaki vizsgával helyezik vissza, de most elég bonyolult ebben a helyzetben a műszaki, el tudom adni így is?

Figyelt kérdés
2021. márc. 9. 13:57
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ha megveszik így, akkor el tudod adni.

Az átírással díjmentesen, automatikusan forgalomba helyeznék, ha lenne műszakija. Így is átírják, a vevőnek 15 napon belül át is kell íratnia, de nem kapja meg a forgalmit csak majd akkor, ha viszi a sikeres műszakiról az adatlapot. És elegendő csak akkor vinnie a megfelelőséget igazoló eredetiségvizsgálati lapot is. Bár, műszaki hiánya mellett, kérdés, hogy meg meri-e venni úgy, hogy lutri számára, hogy mi lesz az eredetiségvizsgálat eredménye?

Persze, ezek nem a te gondjaid; ha megvette, hadd vigye. Csak te ne mulaszd el 15 napon belül az eladás bejelentését (ez online is megtehető, de előzetes időpont foglalással lehet menni okmányirodába, kormányablakba is), hogy ha nem íratja át, ne téged abajgassanak bármiféle ügyben az autóval kapcsolatban; vagy legalábbis, a bejelentés igazolásával ki tudd menteni magad.

2021. márc. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!