Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vezethetem baratnom autóját...

Vezethetem baratnom autóját vagy kell vmi papír hozzá? Meghatalmazás?

Figyelt kérdés

Barátnőm (párom) ugye papíron nem rokonom meg ilyesmi, így ha vezetem az autóját akkor mire számíthatok ha baleset van vagy rendőr megállít ?

Mikre kell számítani ha más autóját vezetem ?


2021. máj. 25. 22:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Írjatok egy kölcsönadási szerződést és akkor nem lehet belőle baj.
2021. máj. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Ha nálad a forgalmija akkor vezetheted, akkor is ha nem a te neveden van az autó
2021. máj. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
#2 akkor ezek szerint nem jó ötlet az autóban tartanom a forgalmit? :/
2021. máj. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
#3 hát nem igazán, ahogy a kocsikulcsot sem
2021. máj. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Meghatalmazást kell írni, google-n találsz mintát.
2021. máj. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Én össze vissza mindenkiét vezetem, rendőr a forgalmit kéri, ha ott van elengedett, bár lehet, hogy azért mert fehér vagyok és ugye a rendőrök csak a rómákat piszkálják mert a rendvédelmi dolgozók nagy százaléka inkább nacionalista. Ez van, ilyen az élet sajnos.
2021. máj. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Rendőr nem is annyira kéri, viszont ha balesetet csinálsz akkor a biztosító mi alapon fizesse a barátnőd okozta kárt amikor nem is ő okozta?
2021. máj. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Biztos sok ember vezeti más autóját, párja, barátja autóját, esetleg vki konkrétan megtudná mondani? Csak mert eddig kb 4 eltérő válasz volt :D
2021. máj. 26. 21:05
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

guglizz rá.

Biztosító nem fizet ha más autóját vezeted papír nélkül.

2021. máj. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha a barátnőd beleegyezett (nyilván) akkor vezetheted, és ha baj történne akkor az ő biztosítása alapján fogja rendezni a biztosító, mintha ő vezetett volna. (Ha ezt nem fogadná el a barátnőd, akkor természetesen neked kell fizetni a biztosító által kifizetett összeget.)

Fölösleges állandóan kölcsönadási szerződést írni, nem is életszerű, hogy ha éppen elkéred egy közeli rokon, ismerős autóját akár sürgős dolog miatt, még ezzel bajlódjatok.

2021. máj. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!