Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Lejárt műszakis autó közterüle...

Lejárt műszakis autó közterületen érvényes forgalmival, biztosítással?

Figyelt kérdés
Kicsit hosszú lesz a lényeg annyi, hogy még anno vettem egy Hondát, használtam másfèl évig kb. viszont közbejött egy dolog, ami azt eredmenyezte , hogy anyámra kellett ruháznom az üzembentartói jogot. Közben lejárt a műszaki még tavaly ősz végén, viszont egy barátom apjával ledumáltam, hogy ne adjam el majd Ő lerakja a telken (amit akkor venni akart) és majd megszerelgetjük(sokba kerülne nagyon egyszerre, a kocsi nem ér olyan sokat csak ritka itthon). Ebből nem lett semmi végül összevissza rakosgatva volt a kocsi , majd a mai napon kapott anyám egy levelet, miszerint haladéktalanul elkell szállítani a kocsit és hogy kezdeményeztek valami !Közigazgatási eljárást! A probléma az, hogy elég macerás lebeszélni a dolgokat a haver apjával , a törzskönyv és a forgalmi nálam van, viszont a kulcs nála. Mi lenne a legjobb lépés ilyen helyzetben, illetve mi ez a közigazgatási eljárás?

2021. jún. 22. 20:09
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Elszállítják..

Lejárt papírokkal jogtalanul foglalja a közterületet.

2021. jún. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Mitől érvényes a forgalmi ha lejárt?

Ha érvényes lenne, lehetne járni az autóval!

És nem macerálnának közigazgatási eljárással.

2021. jún. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mit takar vajon ez a közigazgatási eljárás? A forgalmis megjegyzéssel arra gondoltam, hogy nincs kivonva forgalomból se általam se hivatalból.
2021. jún. 22. 21:14
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Ha tavaly ősz végén járt le a forgalmi, akkor az a veszélyhelyzet miatt automatikusan meghosszabbodott és most is érvényesnek kéne lennie.

Biztosítás nem volt fizetve gondolom, emiatt a hatóság valóban kivonta a forgalomból.

2021. jún. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Fizetve volt a biztosítás pont emiatt, és a lekérdező rendszerben az van írva, hogy "Forgalomban van".
2021. jún. 22. 21:57
 6/8 Benyovszky Oszkár ***** válasza:
Ha a veszélyhelyzetben járt le akkor még érvényesnek kell lennie a műszakinak.
2021. jún. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi van a haver apjával ? Elfelejtett magyarul, mert akkor tolmácsot kell fogadni. Ha meghalt akkor, kérjétek meg, hogy hozza ki a kulcsot a sírból, oszt jó napot.
2021. aug. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És mi a helyzet a gépjármű vagy (súly)adóval, mert alapesetben az jogosít fel az utcán álldogálásra?
2021. aug. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!