Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi van akkor ha a vásárolt...

Mi van akkor ha a vásárolt auto forgalmi engedélye, es az adásvételi szerződésbe nem ugyanaz a név szerepel? Igy at tudom íratni?

Figyelt kérdés
2021. júl. 13. 22:11
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

A törzskönyv nálad van és írtok adásvételit akkor nem lehet baj. Én is úgy vettem autót, hogy az üzembentartó volt csak feltüntetve a forgalmiban, annak nincs jelentősége.

Törzskönyvön a tulaj legyen akivel az adásvételi szerződést kötöd.

Utána azonnal kell kötni biztosítást neten vagy telefonon. Neten egyszerűbb.

El kell vinned eredetvizsgára. Utána lehet menni a kormányablakba átíratni.


Nincs jelentősége ha az előző tulaj nem tudja bejelenteni mivel ha te átíratod akkor őt postán kiértesítik. Legalábbis nálunk így volt.

Azért szokták mondani, hogy az eladó is jelentse le, hogy ha az új vevő nem íratja át akkor se kapjon parkolási csekket vagy büntetést.

2021. júl. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim válasza:
Eredetvizsga elvileg nem kell. Egyenesági rokon.
2021. júl. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim válasza:
Amúgy köszi a választ ;)
2021. júl. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

Egyenesági rokonnál kell a születési anyakönyvi kivonatod ha a szüleidről van szó.

Ha nagyszülőről van szó akkor kell a tiéd meg a szülődé is. Ha apai ágon akkor annak a születési anyakönyvi kivonata.

A lényeg, hogy téged vissza tudjanak vezetni papíron a nagyszülőre.

A szerződésen pedig azt kell bejelölni, hogy ingyenes.

Így nem kell eredetvizsga és 12 ezer Ft-ból megúszod.

2021. júl. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim válasza:
köszi :)
2021. júl. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:
Sikerült, at lett iratva a kocsi. Igy mar minden rendben van.. Köszönöm a segítséget.
2021. júl. 31. 08:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!