Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » 2021 Július 20-án járt le a...

2021 Július 20-án járt le a müszaki az autómról, jelenlegi helyzet szerint meddig van meghoszabbítva a műszaki vizsga érvényessége?

Figyelt kérdés
2021. aug. 22. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:
októberig úgy tudom, ha nem hosszabbítottak megint
2021. aug. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A jelenlegi veszélyhelyzet kezdete 2021. február 22. volt, a 2021. évi őszi országgyűlési ülésszak első ülésnapját követő 15. napon pedig hatályát veszti.

A Házszabály szerint az őszi ülésszak szeptember 15-én kezdődik. Azonban, évek óta hétfő-szerda napokon szoktak ülésezni; mivel 15. szerdai napra esik, inkább az várható, hogy az első ülésnap szeptember 20-án lesz.

Így, a veszélyhelyzet utolsó napja 2021. szeptember 30., vagy 2021. október 5. lesz.


A veszélyhelyzet ideje alatt a magyar hatóság által kiállított, Magyarország területén hatályos, lejáró hivatalos okmányok - ideértve különösen a forgalmi engedélybe bejegyzett műszaki érvényességi idejét, illetve a veszélyhelyzet megszűnésével összefüggő átmeneti szabályokról és a járványügyi készültségről szóló 2020. évi LVIII. törvény 89. § (1) bekezdése szerint meghosszabbított érvényességű okmányokat is -, valamint a közreműködő intézmény által kiállított, diákigazolványra való jogosultságról szóló igazolások a veszélyhelyzet megszűnését követő 60 napig érvényesek.

Ezt az új érvényességi időt a nyilvántartásba nem kell bejegyezni és az okmányon nem kell feltüntetni.


► Ez azt jelenti, hogy (az első ülésnap időpontjától függően) 2021. november 29-ig, vagy 2021. december 4-ig érvényes. ◄


A jogszabályok, amelyek alapján a fentieket írtam:

2021. évi I. törvény a koronavírus-világjárvány elleni védekezésről, és

500/2020. (XI. 13.) Korm. rendelet a veszélyhelyzet idején az okmányokra, továbbá az ügyintézésre vonatkozó egyes szabályok megállapításáról.

2021. aug. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Az előző válaszolót szeretném kiegészíteni. Ezt a júliusi rendelkezést találtam: "Az összes többi lejáró okmányra – szintén egységes – magyar törvényi rendelkezések vonatkoznak, melyek értelmében a 2020. március 11. és 2020. július 3. között fennállt, valamint a 2020. november 4-től fennálló veszélyhelyzetek idején lejárt, illetve lejáró okmányok – ideértve a forgalmi engedélybe bejegyzett műszaki érvényességi időt is – a veszélyhelyzet megszüntetésének napját követően 120 napig maradnak érvényesek."


Ezek szerint nem 60, hanem 120 napig érvényes a műszaki. Forrás: [link]


(Nekünk áprilisban járt le a műszakink, én is annak járok most utána, érvényes-e még. Igaz, mi jövő héten visszük műszakiztatni...)

2021. aug. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2021. aug. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!