Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogy kell kivonatni egy...

Hogy kell kivonatni egy szgk-t a forgalomból véglegesen, ha a kocsit meg akarom tartani donornak?

Figyelt kérdés

Mi ennek az ügymenete?


Köszi a válaszokat előre is.


2021. szept. 1. 12:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Nem úgy van, hogy véglegesen kivonni csak úgy lehet, hogy leadod vasba és ott adnak igazolást? Pont az ilyenek miatt, mint te.
2021. szept. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztem: de. A kérelemhez csatolni kell a bontási igazolást, anélkül nem lehet kivonatni, csak esetleg ideiglenesen.
2021. szept. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2021. szept. 1. 12:52
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Véglegesen kivonni valóban csak úgy lehet hivatalosan, ha egy bontóba leadod. Azonban van más lehetőség is: vagy eladod papíron egy cimborának, aki direkt nem íratja át, ezesetben a kocsit hivatalból kivonják a forgalomból, vagy eladod külföldre kitalált névre-címre, leadod a papírjait és szintén kikerül a forgalomból.
2021. szept. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszi, de én vmi hivatalos utat-módot szerettem volna. Nem szeretnék kellemetlenségeket a későbbiekben.
2021. szept. 1. 13:27
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

"Azonban van más lehetőség is: vagy eladod papíron egy cimborának, aki direkt nem íratja át, ezesetben a kocsit hivatalból kivonják a forgalomból,"


Ilyen tanácsot szerintem ne adj, mert bejön a képbe a NAV.

2021. szept. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalos csak a bontó van.

Esetleg olyat tudsz még, hogy szétszereled a kocsit amikor még papíron forgalomban van, kiszeded ami kell belőle, a kasznit meg ami nem kell azt viszed csak be a bontóba, (annyi hogy ez esetben lehet hogy fizetni kell, hogy átvegyék, mert így már a bontó nem fogja tudni ugye az alkatrészeit kiráusítani), vagy olyan MÉH telepre viszed be /tehát nem bontóba/ az üres kasznit ami jogosult kiadni bontási igazolást. Ők úgyis kilóra veszik át, és annyi a lényeg hogy azonosítói rendben vannak-e.

2021. szept. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi neked is. Ez utóbbi megoldásnak utána járok még.
2021. szept. 1. 13:35
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Simán átveszik a bontóban ha kibelezed... persze ne totálisan belezd ki de átveszik... viszont fizetni semmit nem fognak.


Nekünk is pár éve úgy vitték el a bontósok udvarból, hogy az új katit kivágtuk alóla, óracsoport, motorvezérlő, gyújtáskapcsoló ki lett szedve.

2021. szept. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi neked is4


A kocsihoz kapcsolódó klassz élményket hogy kell kiszerelni az autóból, hogy ne kerüljenek bontóba...?


:)

2021. szept. 1. 13:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!