Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ideiglenes forgalomból való...

Ideiglenes forgalomból való kivonással megszűnik minden fix költsége az autómnak?

Figyelt kérdés

Van a tulajdonomban egy autó, aminek én vagyo kaz üzembentartója, de ki szeretném vonni a forgalomból, lehetőleg ideiglenesen, mert nem használom, de nem szeretném eladni.


A kérdés az, hogy ezzel megszűnik minden fix költsége az autónak, vagy az csak a teljes forgalomból való kivonással szűnik meg? Hogyan tudom azt az állapotot elérni, hogy egy rendszám nélküli tárgyként legyen a kertemben és SEMMIT ne kelljen közben fizetni érte?


2022. jan. 18. 23:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a kormányablakban csak fél évre vonják ki maximum, viszont interneten keresztül az ügyfélkapun egy évre is kivonható, visszahelyezhető és meghosszabbítható, az ára pedig ugyanannyi.

Gondolom így próbálják ösztökélni az embereket az ügyfélkapu használatára a személyes ügyintézés helyett.

2022. jan. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

9-10-11.

Na pont ezért kérdezek rá dolgokra. Egyik olda lezt mondja, másik azt, az ügyfélszolgálaton telefonba mondanak egy harmadik dolgot, aztán személyesen egy negyediket. (nem ebben a témában) Akkor elhiszem, ha 100 ból legalább 70 embert mond egy dolgot :) Természetesen érthető, hogy 1 évre növelték.

2022. jan. 20. 00:51
 13/14 anonim ***** válasza:
Decemberben vontam ki a lakókocsimat egy évre az ügyfélkapun. Minden úgy ment, ahogy a négyes válaszban leírtam.
2022. jan. 20. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

(Bocsánat, kitérő.

A kormányablak tájékoztatójában a "Ki jogosult az eljárásra?" is hibás. Ugyanúgy 2021. július elsejétől, szintén jogszabályváltozás miatt, az ott felsoroltak közül kizárólag az üzembentartó jogosult. A tulajdonos akkor, ha egyben üzembentartó is - az esetek többségében így van -, de nem tulajdonosként, hanem üzembentartóként. Ha csak tulajdonos, mert átadta az üzembentartói jogot másnak, akkor már nem.

Igen, nem egy tájékoztatójuk van, ami elavult, és nem is csak egy fél évvel maradt el.

Sajnálatos, de így van.

Volt már, hogy írtam nekik ilyen ügyben, azt a tájékoztatót ki is javították. Azt nem vállalom, hogy annál többször noszogatom őket.)

2022. jan. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!