Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Elkövettem egy óriási hibát,...

Elkövettem egy óriási hibát, tényleg nincs rá semmi megoldás és hátralévő életemben fizethetem a közterheket?

Figyelt kérdés

Tehát volt nekem egy 2001-es zafirám, ami szétrohadt, már menthetettlen volt.

Volt egy 2002es astrám is, amit eladtam apósomnak de ő azóta sem íratta át, ígyhát most hogy autó nélkül maradtam, részben a zafirát felhasználva meg lett csinálva az astra jóra és visszavásároltam… majd 1 hónapot nem talalkoztunk, ez alatt apósom ami maradt a zafirából felvágták flexel apróra és leadták méhbe…

Na itt jön a csavar, hogy én meg ki szerettem volna most vonatni a forgalomból, de bontási igazolás nélkül ezt nem tudom megtenni… ilyet meg nem fogok kapni sehol, mivel már nincs mit leadni hivatalos bontóba… mit lehet ilyenkor csinálni?

Azt, hogy balf@sz vagyok azt tudom, már rájöttem, ezzel nem segítesz :)



2022. jún. 25. 17:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Bejelented hogy ellopták…
2022. jún. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nos már okmányirodában és legalább 8 netes forumon leírtam a sztorit, egyelőre nem hiszem, hogy a csalás lenne a legjobb megoldas, megvan a véleményem a magyar hatóságoktól, de repatív hamar nyakoncsíphetnének, hogy nrm is lopták el…
2022. jún. 25. 18:06
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, akkor apósod a Zafirát vágta szét, amit nem adtál el neki. Innentől kezdve te kölcsönadtad neki a Zafirát, ő nem tudja visszaadni, jogosan ballagsz be a rendőrségre, hogy nincs meg, kerítsék elő, utoljára az apósodnál láttad.


Tudom, a családi kapcsolatoknak nem tesz jót, de talán nem is baj...

2022. jún. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%

3as: ott írja: "visszavásároltam"


gondolom adásvételi szerződéssel történt a dolog, így hivatalosan ismét az övé az autó.


"Ha jól értem, akkor apósod a Zafirát vágta szét, amit nem adtál el neki."

Ha van róla adásvételi akkor eladta... az már nem az eladó dolga, hogy mit csinál vele a vevő... átíratja e vagy sem.

2022. jún. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
#4: "Volt egy 2002es astrám is, amit eladtam apósomnak de ő azóta sem íratta át, ígyhát most hogy autó nélkül maradtam, részben a zafirát felhasználva meg lett csinálva az astra jóra és visszavásároltam… " - én ebből arra következtetek, hogy az Astrát adta el és vásárolta vissza. Hogy a Zafirával mi a helyzet, arról nincs szó a kérdésben, csak az, hogy volt a kérdezőnek, úgyhogy gondoltam, az az ő nevén maradt. (#3)
2022. jún. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként köthetsz üzembentartói szerződést az apósoddal, onnantól kezdve ő viseli a közterheket (és a biztosítást is ő fizeti) - ő volt a hülye, az a minimum, hogy ő viselje a terheit. Ehhez csak a forgalmit kell bemutatni, gondolom az megvan.
2022. jún. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Vagy utüólag letanuzva eladod a Zafirát az apósnak.

Ettől kezdve legyen az ő baja, hogy nem tud rajta eredetiségvizsgáélatot csinálni, és át sem tudja iratni.

Másszon ki a szarból ő, amit csinált. Vagy keressen egy bontóst, fizesse le ő, lényeg, neked legyen egy bontási igazolásod.

2022. jún. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Bontási igazolás nélkül nincs legális lehetőség a forgalomból történő végleges kivonásra.


Egy ideig lehetőség volt rá úgy is, hogy a tulajdonos kérelmet nyújtott be a végleges forgalomból történő kivonás szándékával, leadta a forgalmi engedélyt, a törzskönyvet (ha volt), és a hatósági jelzést (rendszám), megfizette az eljárási illetéket, és be volt fejezve az ügy.

Aztán jött a fránya EU-s környezetvédelmi kötelezettség; mivel a gépjármű számos környezetkárosító anyagot tartalmaz, csak hatóság által engedélyezett és ellenőrzött működésű helyeken, úgynevezett regisztrált bontókban, meghatározott technológia szerint végezhetik a bontást, ártalmatlanítást. Hogy ilyen helyre adta le a tulajdonos a gépjárművet, azt bizonyítja a bontási igazolás.

Itt a jogszabályban nyíllal jelölve a „lyuk”, ami miatt már nincs más mód, mint a bontási igazolás bemutatása: [link]


Nem tudom, hogy ki a megsemmisített autó üzembentartója? Neki, és csak neki, joga van ideiglenes forgalomból történő kivonást kérni. A kezdőnapját a kérelmező szabja meg; nem lehet a kérelemtől korábbi nap. A befejező napot is a kérelmező szabja meg; nem lehet a kezdőnaptól számított egy évnél későbbi. Viszont, a kérelem ismételhető. Egy kérelem eljárási illetéke 2300 Ft. Ügyfélkapu regisztrációval, vagy chipes személyazonosító igazolvánnyal (2016. január 1-től ilyet adnak) online is intézhető. Csak adatokat kell megadni, az autót nem kell bemutatni; nem számít, hogy már hamutartó, vagy kerti kistraktor (kunsági nevén: csettegő), vagy hogy semmi.


A forgalomból kivonás időtartama alatt nem kell fizetni a KGFB-t. (’Biztosítóul’: „A szünetelés időtartama alatt az üzemben tartó kötelezettsége a szerződés folyamatos díjfizetéssel történő hatályban tartására nem áll fenn.”)

A forgalomból történő kivonás napját követő hónap első napjától szünetel a gépjárműadó fizetési kötelezettség is.

Ha túlfizetés van, azt a biztosító visszautalja. Többszöri tapasztalatom alapján nem is kell bejelenteni nekik; automatikus értesítést kapnak a közlekedési nyilvántartó hatóságtól, és nógatás nélkül fizetnek. A gépjárműadóval csak a NAV előtti időkből van tapasztalatom: ők is a nyilvántartásból értesülve, maguktól ajánlották fel a túlfizetés visszaigénylését, vagy más adónemre való átvezetését. A NAV nagyhatalomnál lehet, hogy alázatosan kuncsorogni kell.

2022. jún. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Külföldi személynek eladod - legalábbis papíron.
2022. jún. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Az astrát adtam el anno, de adásvételi se lett írva róla csak a pénz lett ideadva, adásvételit akkor akart írni após mikor sorra kerül az autó a felújítás/ eladás témakörben az udvaron parkoló roncsok között...

Ez 2 év alatt nem történt meg, így a visszavásárlás is csak egy családon bellüli dolog volt...

A zafira sem lett neki papíron eladva, tőlem elszállította, kibelezte, hogy ami felhasználható belőle az astrához, abból ne kelljen újat vennnem + 400.000ret ráköltöttünk az astrára így újá lett varázsolva, átírással ilyenekkel nem kellett foglalkozni mert eleve a nevemen volt, kènyelmes volt mindenkinek...

A zafirám ami meg ott volt az ő udvarában hirtelen útban lett neki ès a méhben kötött ki... de nem volt róla se adásvételi semmi az az én nevemen az én autóm.

2022. jún. 26. 09:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!