Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Elkövettem egy óriási hibát,...

Elkövettem egy óriási hibát, tényleg nincs rá semmi megoldás és hátralévő életemben fizethetem a közterheket?

Figyelt kérdés

Tehát volt nekem egy 2001-es zafirám, ami szétrohadt, már menthetettlen volt.

Volt egy 2002es astrám is, amit eladtam apósomnak de ő azóta sem íratta át, ígyhát most hogy autó nélkül maradtam, részben a zafirát felhasználva meg lett csinálva az astra jóra és visszavásároltam… majd 1 hónapot nem talalkoztunk, ez alatt apósom ami maradt a zafirából felvágták flexel apróra és leadták méhbe…

Na itt jön a csavar, hogy én meg ki szerettem volna most vonatni a forgalomból, de bontási igazolás nélkül ezt nem tudom megtenni… ilyet meg nem fogok kapni sehol, mivel már nincs mit leadni hivatalos bontóba… mit lehet ilyenkor csinálni?

Azt, hogy balf@sz vagyok azt tudom, már rájöttem, ezzel nem segítesz :)



2022. jún. 25. 17:34
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Akkor összefoglalom a lehetséges megoldási módokat:

1. Lefizetsz (vagy apósod) egy bontóst, aki kiadja a bontási igazolást, ezután ki lehet vonatni a forgalomból véglegesen.

2. Bejelented a rendőrségen, hogy ellopták, vagyis hogy te kölcsönadtad apósodnak, de nincs meg, innentől az ő baja.

3. Papíron eladod apósodnak, át is íratja, innentől az ő baja.

4. Papíron üzembentartói szerződést kötsz apósoddal, innentől a közterhek az ő baja.

5. Kivonatod ideiglenesen a forgalomból. Évente meg kell újítani, és fizetni is kell érte, de olcsóbb, mint ha az adót meg a biztosítást fizetnéd.

6. Papíron eladod egy hajléktalannak, át is íratjátok.

2022. júl. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Egy angliai haverom bevállalta, írtunk egy adásvételit.
2022. júl. 12. 00:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!