Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kötelező biztosítás megkötése...

Kötelező biztosítás megkötése után mennyi idővel küldik a "zöldkártyát"?

Figyelt kérdés
Vagyis az ennek csúfolt nemzetközi igazolást. Múlt héten kedden vettem egy motort, és még ott, az adásvételi aláírását követően megkötöttem online a biztosítást a K&H-nál, mivel az autóm is ott van. E-mailben meg is jött az ajánlatuk, de már ezért is fel kellett őket hívnom, mert a 3 pdf fileból , az ami lényeges, és az igazolást tartalmazta, 0 byte-os, megnyithatatlan volt. Ráadásul a levelük nem is tartalmazta azt, hogy mennyit is kellene utalnom. Még jó, hogy csináltam egy képenyőmentést a kalkuláció végén. Így másnap, szerdán el is utaltam a pénzt. Pénteken meg hívtam az ügyfélszolgálatot, akkor az ügyintéző egyből küldte is a file-t, ami ráadásul kellett is ma, mert kérték az igazolást átíráskor. Ügyéntéző mondta, hogy majd kapom a rendes igazolást, "zöldkártyát" , csak ha ilyen katyvasz a rendszer, akkor félek, hogy ezek egyszercsak olyan üzenetet küldenek, hogy felmondták, mert nem fizettem, pedig de. Netes oldalukon elvileg lehetne igényelni, letölteni, de az nem működik, még a kocsim adataival se.
2022. dec. 14. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet változtak a szabályok, de én tízen év alatt egyszer sem kaptam automatikusan nemzetközi kárbejelentőt, de hazait sem.

A „rendes” igazolás tudomásom szerint nem okirat, csak a kárbejelentő kitöltésénél segítsék, mert együtt szerepel rajta minden.

2022. dec. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem jön e-mailben, az éves fordulókor kocsira a nemzetközi igazolás. Lehet biztosítója válogatja.
2022. dec. 14. 17:17
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nemzetközi megállapodás alapján a külföldön is érvényes fedezetigazolás már 2020-tól fekete fehér színű.

Mivel nincs mindenkinek szüksége rá, egyes biztosítók csak kérelemre küldik.

Hogy „katyvasz”, amit kaptál, hát, lehet. Nem tudom, mit tudsz elérni náluk, illetve, mit tudsz kiügyeskedni.


Nekem is elektronikus a kapcsolattartásom a biztosítókkal nagyon régóta.

Volt, amelyiknél igencsak ügyeskedni kellett, míg elfogadhatóan ki tudtam nyomtatni. A mostani olyan, hogy csak „Nyomtatás”, mert minden mérethelyesen be van állítva. Külön fájlban a forgalmi engedély tokjába illő is.


(Lehet, én értem rosszul az 1-es választ, de kárbejentőről ír, de a kérdés a fedezetigazolásról szól.)

2022. dec. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Biztosítója válogatja, Alliaznál pl igényelni kell akár online, vagy kérni őket, hogy menjen automatikusan (alapból nincs bepipálva az opció a belsős felületen)
2022. dec. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért írtam kárbejelentőről, mert a nemzetközo beceneve a zöldkártya. Ez egy a4-es lap.

Csak most olvastam a leírást. Eddig csak magyar fedezetigazolással találkoztam.

2022. dec. 16. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tegnap este kaptam e-mailt a biztosítótól, hogy a kötvényemet aktiválták, tehát lekönyvelték az átutalásom. Ezek szerint most biztos nem küldenek ilyen papírt, viszont a kocsinak augusztusban van az évfordulója,és az utalás után mindig olyan levelet kapok aminek mellékletében ott van pdf-ben a nemzetközi zöldkártya. Lehet jövő decemberben majd a motorra is így küldik
2022. dec. 16. 07:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!