Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hatóság által ideiglenesen...

Hatóság által ideiglenesen kivont gépjármű eladása a szokásos módon történik?

Figyelt kérdés
Írunk egy adásvételit és a törzskönyvvel elmegyek a hivatalba 8 napon belül?

#eladás, ideiglenesen kivont
2023. jan. 25. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az eladás, ugyanúgy.

(Ha személyhez kötődő okból vonták ki hatóságilag ideiglenesen, pl. KGFB hiánya, egy évi összegnél nagyobb gépjárműadó tartozás stb. miatt, akkor az átíráskor üzembe is helyezik; a vevő nem veszi át az eladó tartozását. Ha a rendszám le van adva, akkor a vevőnek ott célszerű átíratnia, ahol a rendszám van, hogy mindjárt megkaphassa.

Ha pl. forgalombiztonsági okból vonták ki hatóságilag ideiglenesen, akkor átíráskor nem helyezik üzembe, csak ha igazolást visz a műszaki állapot megfelelőségéről. Addig csak a törzskönyvet kaphatja meg, a forgalmi engedélyt, nem. Viszont, ekkor 60 napnál nem régebbi eredetiségvizsgálati okirat sem kell az átíráshoz; elég a forgalmi engedély igénylésekor bemutatni.)


Akár aznap is mehetsz bejelenteni az eladást, de 15 napod van rá; 2021. január elsejétől hatályos jogszabálymódosítás miatt a 8 nap 15 napra változott.

Eladóként, online is bejelentheted az eladást.

2023. jan. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Forgalombiztonsági okból lett kivonva. A vásárló bontani fogja. A végleges kivonásnak van bármi akadálya? Mert ugye a forgalmi az nincs nálam, így is kap bontási igazolást? Egyenként a vevő lehet mindennel tisztában van, csak nem szeretnék magamnak vagy neki problémát.
2023. jan. 25. 18:25
 3/5 anonim ***** válasza:

▬ Neked semmilyen problémád nem lehet, ha az adásvételi szerződés tartalmazza legalább a 304/2009. (XII. 22.) Korm. rendeletben felsorolt kötelező tartalmi elemeket, és a közúti közlekedési nyilvántartó szerv (kormányablaki, okmányirodai) ügyintézője azokat, a rendelkezésére álló nyilvántartások adatainak összevetése után, elfogadja; számodra ezt igazolja.

Ezzel megszűnsz a gépjármű tulajdonosa és üzembentartója lenni; legalábbis bejegyzésre kerül a változás.

Ha a vevő elvégezteti az átíratást, akkor pedig megváltoztatják a nyilvántartás adatait. Ha előbb teszi, mint te a bejelentést, akkor el is maradhat a bejelentésed; semmilyen jogi következménye nincs. (Az eladó bejelentése csak tudatja a hatósággal a változást, és ha elmarad a vevő által végzett határidőre történő átírás, akkor tudnak őt ösztökélő intézkedéseket tenni.)


▬ Arra, hogy a vevőnek lehet -e gondja; mit írjak?

Azt tudom, hogy ha én bontottam volna el az autómat, és nem adtam volna le regisztrált bontóba, akkor soha az életben nem tudtam volna véglegesen kivonatni a forgalomból.

Nincs ismerősöm regisztrált bontóban, aki a bontó bezárását, pénzbírságot, sőt környezetvédelmi bűncselekmény miatti eljárást kockáztatott volna értem, hamis bontási átvételi igazolás kiadásával. És ahhoz sem voltam elég ügyes, hogy eltulajdonítás miatt feljelentést tegyek, és ha nem kerül elő, öt év elteltével véglegesen kivonják a forgalomból.

A gépjármű rengeteg veszélyes hulladékot tartalmaz; ezek gyűjtése, kezelése, hatóság által elismert, regisztrált bontókban tehető meg; a végleges kivonatás feltétele, hogy ők bontási átvételi igazolást adjanak. Aminek feltételeit és tartalmát jogszabály tartalmazza; az igazolásnak, többek közt, tartalmaznia kell a forgalmi engedély számát is.

2023. jan. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Első körben bontókat kerestem meg, de azt nem bírtam megemészteni hogy csak ingyen vinnék vagy én fizessek nekik. Ha egy részét megkapom mint amit bontva ér már örülnék de hogy semmit!? Azért nem totálkáros autóról van szó. Persze az is fura hogy a rendőr elvette a forgalmit a futómű állapota miatt majd saját lábán hazagurultam vele...
2023. jan. 25. 22:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem 18 ezer Ft-ot fizettek egy Trabantért, kilós ára volt. Odamentem vele, ha szállították volna, akkor nullszaldós lett volna.
2023. jan. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!