Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ki legyen az autó tulajdonosa,...

Ki legyen az autó tulajdonosa, illetve kinek a nevére legyen kötve a kötelező biztosítás?

Figyelt kérdés
Mivel meglett a jogosítványom és hamarosan közeledik a 18. születésnapom, arra gondoltam, hogy vennék magamnak egy autót. Viszont a kötelező biztosítás valami horribilis összeg, 220 ezer forint lenne egy évre. Én ezt egy kicsit soknak találom, a családban a maximum 100 ezer forint volt eddig. Melyik lenne a legjobb opció? A saját nevemre íratni az autót, fizetni pár évig ezt az összeget és megvárni, amíg csökken vagy anyukám nevére íratni, hogy kevesebb legyen? (neki 124 ezer lenne) Rosszindulatú válaszokat pedig nem szeretnék kérni, azért gondolkodtam el azon, hogy anyukám nevére íratom, mert szervizelni, tankolni így is baromi sok manapság egy autót, pláne egyedül, 17 évesen.

2023. febr. 10. 13:50
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :) Pontosan nem tudom, hogy mitől függ, hogy mennyi lesz, valószínűnek tartom, hogy az életkorom illetve a friss jogosítvány, Budapesti lakcím is befolyásolja. De igazából tényleg nem tudom pontosan. 2018-as, 170 lovas autóról van szó.
2023. febr. 10. 14:49
 12/15 NTBS ***** válasza:
Sajátodra.
2023. febr. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Elég magas valóban. Nálunk egyik autó az én, másik az asszony nevén van az ára miatt, az asszonyét én és a kölykök hajtjuk, a kistehert csak én. Írathatod valamelyik szülőd nevére, ha sokkal olcsóbb, de ahogy fentebb írták, akinek van pénze első autónak ilyenre, ne ezen cigánykodjon már.
2023. febr. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
(Ami vicces hogy életem első motorjára, ami 100 lóerős és három napja volt vételkor jogosítványom, évi 15 ezer a biztosításom. Elég furi hogy az autódra ennyi.)
2023. febr. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Én is így voltam annakidején, kezdő jogsival aránytalanul drága a kötelező-biztosítás. Úgy csináltam, hogy az én nevemre írtuk a kocsit, a nevelőapám volt az üzembentartó. 10 évig így volt, utána sokkal kedvezőbb lett a kötelező, mert idősebb lettem és a jogsim se kezdő volt. Igaz, hogy a bónusz onnantól indult a nevemre, de akkor is anyagilag megérte az a 10 év.
2023. febr. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!