Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Lehetséges lepapírozni egy...

Lehetséges lepapírozni egy adásvételis motort alvázszám és motorszám tudatával?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy 40 éves Hondát, szerkezetileg, műszakilag fel lett újítva és szeretném legálisan közúton használni. Csak egy adásvételim van, illetve a volt tulajtól megkaptam a vázszámot és a motorszámot (a motorszám jelölve is van a blokkon, az előbbi adattábla hiányzik) és az eredeti forgalomba helyezés dátumát, biztosítás alapján. Lehetséges visszakövetni az adatok alapján a motort és valami úton forgalomba helyezni?

2023. febr. 12. 14:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Először is milyen motorról van szó? Ha 50-es (bár kétlem, de ha mégis), akkor a kutya nem néz rajta semmit, adásvételi legyen kitöltve, kötsz rá egy biztosítást és kész. Persze ha a rendőr megfog és elkezd kekeckedni, akkor lebukhatsz, hogy nincs alvázszám rajta, de erre elég kicsi az esély.


Ha 50-esnél nagyobb, akkor nem lehet.

2023. febr. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Szolovjov ***** válasza:
100%
Szerintem megoldható, kérd le az adatait okmányirodában, hogy a tulajdonosi folytonosság igazolható-e. Aztán érdeklődnék személyesen a közlekedési hatóság egyik helyi kirendeltségénél, ott tudnak biztosat mondani.
2023. febr. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
80 köbcentis és át lehetne alakítani ötvenesre, de a papírokat a teljes körű használatáért szeretném előkaparni. Kettes köszönöm!
2023. febr. 12. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!