Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ilyenkor valóban visszamenőleg...

Ilyenkor valóban visszamenőleg ki kell fizetnem az adót?

Figyelt kérdés

Ügyfélkapura jött egy számlám a NAV-tól. Tavaly márciusban örököltem egy autót, amit májusban el is adtam. Tehát január 1-én még nem volt a nevemen.

Ebben a számlában meg az van, hogy a 2022-es teljes évre szóló gépjárműadót fizessem meg. Ami fura, hogy fizetési határidőnek 2022(!) március 15. van megadva. Gondolom az évszámot elírták és 2023 akart lenni.

Ilyenkor tényleg nekem kell a teljes évre szóló adót kifizetni. Nem nagy összeg, nem arról van szó, egy öreg autó adója, pár ezer forint.


2023. febr. 13. 14:26
 1/5 A kérdező kommentje:
Fellebbezni amúgy sincs értelme, mert több a fellebbezési díj, mint amit fizetnem kellene. Csak érdekel...
2023. febr. 13. 14:37
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem lett kifizette tavaly az adó (akitől örökölted nem fizette be), öröklés esetében pedig a fizetnivalók is átszállnak rád. Ezt csak úgy lehet elkerülni, hogy még az előző tulaj halála előtt lemondasz az öröklés jogáról, így nem örökölsz fizetnivalót, de persze mást sem.


Nyilván fel kell őket hívni és rákérdezni, de kizárt, hogy eltöröljék, egy tartozást nem lehet csak úgy eltöröltetni, a tartozást csak kifizetni lehet.

2023. febr. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De. 2021-ben volt csekk, ami az elhunyt nevére szólt, azt befizettem. 2022-ben postán az elhunyt nevére nem jött semmi, sem semmilyen más módon engem nem kerestek.
2023. febr. 13. 17:12
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 Amit 2021-ben fizettél, az 2021-re szólt. 2022-ben nem lett befizetve. Ennyi a történet lényege.
2023. febr. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
OK, köszönöm.
2023. febr. 14. 06:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!