Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mikor és hogyan kell fizetnem...

Mikor és hogyan kell fizetnem a károkat?

Figyelt kérdés
Beletolattam egy autóba cégessel, kárbejelentő, mindent megírtunk,ilyenkor a cég hogyan fizetteti velem a dolgokat? Casco nem tudom van-e az autón, olyat hallottam hogy a biztosításból jön le, ami oké, de az mit jelent, hogyan fizetek

2023. febr. 19. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kötelező fizeti a kárt, akkor a szerződőnek romlik a bónusz kategóriája, növekedni fog a biztosítási díja.

Másik lehetőség, hogy kifizeti a kárt és marad ugyanabban a bónuszban.

A céges autóban esett kárt a casco fizetné, ha ilyen nincs, akkor az saját költséges.

Hogy ezeket hogyan/milyen mértékben hárítják rád azt csak a céged gépjármű ügyintéző embere tudná megmondani. De gondolom valahol, pl. a munkaszerződésedben is szerepel valami ezzel kapcsolatban.

2023. febr. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Neked kell zsebből fizetni valószínűleg vagy levonják a fizudból.
2023. febr. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sehogyan, miért kéne?

Erre van a biztosítás. Céges autón meg nyilván van Casco.

2023. febr. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Cégfüggő nagyon. 600 fős cégnél dolgozok itt a HR-es összetörte a céges autót. Nem kértek tőle semmit és azóta is itt dolgozik.

Kisebb cégnél akár az is előfordulhat, hogy nincs casco és mondjuk az autó értékének X százalékáig neked kell fizetni.

Maszeknál már hallottam olyat, hogy havonta levonta a fizuból a javíttatást.

2023. febr. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!