Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Károm keletkezett. Az autón...

Károm keletkezett. Az autón van casco. Jól gondolom, hogy akkor járok jobban, ha nem fogadom el a felajánlott összeget, hanem hagyom, hogy a szervíz a javítás tény költségét kérje a biztosítótól, az önrészt pedig úgyis fizetnem kell?

Figyelt kérdés
A szervíz szerződött partner a biztosítóval, de kapacitáshiányra hivatkozva kérte, hogy jelentsem be a kárt. Megtettem, a képek alapján a kárszemle online megvolt, és kaptam egy kalkulált összeget, amit elfogadhatok (egyezség). Legyen mondjuk a teljes kalkulált összeg 300e huf, az önrész 100e huf, így 200e huf-ot utalna nekem a biztosító. Viszont ha elfogadom a biztosító ajánlatát, és a javítás pl. 500e huf-ba kerül, akkor az önrészen felül még fizethetek 200e huf-ot. Ha nem fogadom el, akkor a szervíz lerendezi a biztosítóval a javítás elszámolását (amilyen áron megegyeznek), én meg csak fixen az önrészt (100e huf) fizetem. Jól gondolom? Nyilván lehetne fordítva is, hogy a javítás összköltsége kisebb lesz, mint a felajánlott összeg, de ez egyáltalán nem valószínű.
2023. febr. 25. 16:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha te vagy a károsult és nem voltál hibás magyarán 100%-ban fozet a biztosítód akkor miért kellene önrészt fizetned?

Nekem gazdasági totálkár lett az autóm arra kaptam 3.8 millió forintot vissza. Viszonylag kb 0-ra jöttem ki belőle mert megcsináltam a kocsit. Ha szerelőhöz viszem szerintem jóval többet kértek volna magyarán minuszos lett volna a kavítási költsége. Persze az auto nem ér annyit mostmár hogyha elszeretném adni de nyílván nem akarom eladni és nem is fogom mert igazán szeretem.

2023. febr. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha te vagy a károsult, akkor a KGFB fizet mindent (érdemes a szervízt megbizni mindennel, és nem elfogadni az első, egyezségit).

A casco akkor lényeg ha te okoztad magadnak, vagy másnak. Ott is hasonlóan kell eljárni, csak levonják az önrészt amit be kell nyelni. (Illetve az afelettit fizetik)

2023. márc. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!