Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Piros lámpánál a tíz éves...

Piros lámpánál a tíz éves autómba hátulról belém jött egy bealtatózott férfi. A rendőrség bűnügy i eljárást indított ellene. A biztosító csak az ügy lezárása után fizet, de levonja az avulást. Igy nekem a javítás sokba fog kerülni. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

2018. nov. 8. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Az avulásnak nincs köze ahhoz hogy mennyi idő alatt zárják le az ügyet, mert a már eltelt 10 év miatt van, nem pedig az eljárás pár hónapja miatt
2018. nov. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem új alkatrészekkel javíttatod, hanem bontottal, akkor nem számítanak fel avulást.
2018. nov. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Na ezért dühitő, ha összetörik az autód!

Avultatás van, csak nálunk.


Mikor belém jöttek, a biztosító kiutalta a gyorskár összegét, amiből házilagosan meg tudtam javítani az autót.


Várd meg mennyi pénzt fogsz kapni, és az mire lesz elég.

2018. nov. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

Kíváncsi lennék miért kaptam mínuszokat amikor a valóságot írtam le, de mindegy is.


Egyébként pedig két opciót fogsz kapni.

A kárszakértő kijön, megnézi a kocsit, nyilván addig nem nyúlsz hozzá, nem bontod szét stb stb. Ha normális már alapból el is mondja milyen avulásokkal számol. (Nekem 8 éves autóra a felnire számolt csak egy keveset pl másra nem)

Majd hamarosan megjön a levél a biztosítótól, amiben két választásod van, vagy felajánlanak egy összeget, amit egyszerűen kifizetnek (ez kb. annyi, amennyiből számla nélkül meg tudod csináltatni a kocsit), vagy pedig ezt nem fogadod el, és viszed a számlákat minden javításról és akkor az avulással csökkentett összeget kifizetik a számlák után. De akkor neked kell előre megfinanszírozni a javítást

2018. nov. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon dühít a dolog. Én rendesen fizetem a kötelezőt és cascót. Állítólag van amikor két évig is elhúzódik a rendőrségi ügy. A szerviz javaslatáta eloször a cascora csináltassam meg, utána az behajtja a károkozó biztosítóján. De az avulást és önrészt ki kell fizetnem.Sajnos én nem értek az autókhoz.
2018. nov. 10. 08:21
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"A szerviz javaslatáta eloször a cascora csináltassam meg, utána az behajtja a károkozó biztosítóján."


Neked akkor sem lesz olcsóbb, ha önrészt kell fizetned!


Két választásod van:

-vagy elfogadod a gyorskárt és a pénzből haveri alapon, házilagosan megcsináltatod az ismerősöd ismerősével

-vagy szakszervízbe viszed és ráfizetsz még akár 300 000ft-ot is .

A te döntésed!


Ismerős a helyzet, januárban végigjártam ezt az utat.

2018. nov. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!