Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kötelező biztosításnál lökhárí...

Kötelező biztosításnál lökhárító javítás összege mennyi szokott lenni, amit fizet a biztosító?

Figyelt kérdés
Belém jöttek, amíg parkoltam, a károkozó elismerte a kárt, bejelentettük a biztosítójánál. Egy 17 éves metál kék Fiat Bravorol van szó, a hátsó sárvédő bal sarkáról egy jó 2 tenyérnyi felületen teljesen lejött a festék és a lökhárító műanyag anyaga horzsolódott. Nem a javítás ára érdekelne, hanem, hogy mi a tapasztalat ilyen esetben, mennyit szokott felajánlani a biztosító a károsultnak. A károkózó biztosítója a KÖBE...

2015. máj. 26. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Az életkora miatt avultatni fogják. Ha csak 50%-ban, az már nagyon kedvező ajánlat.

Nekem hátsó lököst avultattak 50%-ban tíz éves kocsinál. A javítás persze 100%.

Ha bontott alkatrész is jó, akkor annak teljes összegét fizetik.

2015. máj. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszod! Az avultatás mit jelent? Nálam igazából csak egy fényezés elég! Az érdekelne arra vajon mennyit adnak.
2015. máj. 26. 15:43
 3/8 anonim ***** válasza:
Az avulás értékcsökkenést jelent. Sajnos a magyar biztosítóknál ez létezik. Pl. 50% esetén a 60 ezer forintos alkatrész árából fizet 30 ezret.
2015. máj. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem. Szóval akkor nekem megnézik, hogy mennyibe kerül a kocsimra egy új lökös, és annak az avultatott árát fizetik? Még akkor is, ha csak a mostani lesz újrafényeztetve?
2015. máj. 26. 15:50
 5/8 anonim ***** válasza:

A fényezést külön árazzák be. Hogy mit lát a kárszakértő, azt nem tudhatom. Előfordulhat, hogy teljes költséget engedélyez, lehet, hogy nem. No ezzel a válasszal sokat nem érsz, de hát ez van. :-)

Ha úgy látja, nem volt előzmény, csak a baleset miatt károsodott a fényezés, akkor teljes összeget engedélyezhet.

2015. máj. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Még egy kérdés: létezik számla nélküli kárrendezés, vagy csak az a verzió van, hogy megcsináltatom, számlát viszek, és fizetnek amennyit fizetnek?

2015. máj. 26. 16:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Létezik igen, de jóval kisebb összeg.

Esetemben az engedélyezett és végül kifizetett összeg 360 ezer forint volt. Számla nélkül 160 ezer forintot fizettek volna. Utóbbival azt csinálsz amit akarsz. Ha nem javíttatod, marad a kár, de a pénz is. Ha meg csak többől jön ki a javítás, akkor azt elbukod.

2015. máj. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, tehát akkor sehogy sem járok "jól"..mármint, hogy megcsináltatom és marad is as pénzből... :/
2015. máj. 26. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!