Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Eladtam a kocsim 1 hete de...

Eladtam a kocsim 1 hete de nem irtatta át az új tulaj és biztosítást se kötött rá, lehet ebből bajom?

Figyelt kérdés

El lett rontva az adásvételi

Kormányablakba azt mondták védve vagyok

Viszont nincs a kocsiján biztosítás mert felmondtam a szerződést rá

Lehet ebből bajom?



2023. márc. 24. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ha az eladás után beballagtál a kormányablakba, ott bemutattad az adásvételit, a fénymásolt példányt lebélyegezve visszakaptad, akkor az ügylet rendben, neked ebből bajod nem lehet.
2023. márc. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Eladóként a biztosítónak kell jelezni a gépjármű eladását, illetve a kormányhivatal felé a tulajdonosváltást, nyolc napon belül. Ennyi a teendőd.

Ha bejelentettük a jármű eladását, a vevő viszont nem, a közlekedési hatóság az adásvételi szerződést megküldi a vevő lakhelye szerint illetékes kormányablaknak, amely intézkedik az autó forgalomból történő kivonásáról. A helyileg illetékes kormányablak egyúttal az adóhatóságot is értesíti a vevő illetékfizetési kötelezettségéről. De ez a vevő baja.

2023. márc. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 NTBS ***** válasza:
Nem lesz gondod.
2023. márc. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem, te lejelentetted az eladást, onnantól nem a te bajod. Max. büntetések jöhetnek hozzád, de bemutatod az adás-vételit és tovább küldik.
2023. márc. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, pontosan mi lett elrontva az adásvételi szerződésen?

Ha olyan, ami miatt nem fogadták el, akkor érvénytelen, és nem is igazolták a példányod, és a vevő sem tudja átíratni.


Ha elfogadták az adásvételit, és így, igazolták a bejelentésed, akkor mindegy mit mondtak; valóban védve vagy.

Ha a birtokba adás időpontja utáni eset miatt kapnál pótdíj határozatot, vagy közlekedési bírságot, akkor az igazolt példánnyal ki tudod menteni magad.

A nyilvántartásba bejegyezték a változásbejelentést, és ha a vevő a birtokbavételtől számított 15 napon belül nem végezi el az átíratást, akkor hivatalból ideiglenesen, az átírás elvégzésig, kivonják a forgalomból az autót. Ezen kívül, a vagyonszerzési illeték határidőre történő meg nem fizetése miatt, elektronikusan értesítik a NAV-ot, akik mulasztási bírságot szabnak ki.


Ha nem fogadták el az adásvételit, és így, nem is igazolták a bejelentésed, akkor is mindegy mit mondtak; nem vagy védve. Nincs olyan papírod, amivel kimentheted magad, és a nyilvántartásba sem került bejegyzésre, semmi.

2023. márc. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy hete vette meg, és még nem íratta át? Van még egy hete és plusz egy napja rá, hogy jogszabály által megkövetelt időben eleget tegyen a kötelezettségének.


Lehet, hogy jó az értesülésed arról, hogy nem kötött KGFB-t, de lehet, hogy nem.

Szerződést nem lehet egyből kötni, csak szerződésajánlatot lehet tenni, amit azonnal visszaigazol a biztosító; átíráshoz ezt is elfogadják. A KGFB törvény szerint 15 napja van a biztosítónak arra, hogy a szerződésajánlat adatait ellenőrizze, ha eltérést talál, akkor egyeztessen.

Csak az ellenőrzés elvégzése után küldenek szerződést; az ajánlattételben szereplő kezdőnappal.

Amíg nem történt meg az ellenőrzés, nincs szerződés, nem szerepel a Kötvénynyilvántartó szerv állományában, bárki lekérdezi, úgy látja, hogy nincs biztosítás. De, ettől még lehet az ellenőrzésre rendelkezésre álló időtartam alatt, és lesz is belőle szerződés, csak lekérdezéskor még nem látható.

2023. márc. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!