Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mit tegyek ha a vevő nem...

Mit tegyek ha a vevő nem iratja át az autót?

Figyelt kérdés

Irtunk szerződést amit elrontottunk és nem fogadták el az okmányirodában

Mivel a vevő messze lakik igy megbeszéltük hogy lelevelezzük

Ez volt múlthét hétfőn, azóta nem jelentkezik nem veszi fel a telefont, nem kötött biztosítást, nem vitte eredetvizsgára

Én meg itt állok egy elrontott adásvételivel!

Mit tudnék tenni?



2023. márc. 28. 20:14
1 2 3
 11/28 anonim válasza:
55%
Ilyen esetekre van egy nagyon frappáns mondás, de sjanos nem jut az eszembe:/
2023. márc. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Megprobáltam ügyfélkapun most

Holnapra elbirálják vajon?

2023. márc. 28. 21:19
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
3 nap az ügyfélkapu. De elküldted kész. Ha van eredmény irdd már meg kérlek, mert kíváncsi vagyok. Jogszabály szerint helyesen jártál el, nincs jogod más igazolvány számat ellenőrizni tehát elvileg amit tettél az rendben van.
2023. márc. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 veterán vas ***** válasza:
100%

Adtam már el autót, nem is egyet.

Érdekes módon, soha senki nem kérdezte, mikor vitte az új tulaj az autót eredetiség vizsgálatra, azt sem, hogy kötött-e biztosítást, és nem kellett nyomozni, hogy mikor íratja a nevére?

Határidőn belül, bemutattam az adásvételit, azt lemásolták, iktatták, és erről kaptam egy bizonylatot.

Az eladó részéről, ennyi a tennivaló.

2023. márc. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 D. Brasco ***** válasza:
88%

Nekem ez a sztori nem áll össze....ugyanis ha bemész bemutatni az adasvételit te mint eladó,a világon semmit nem fognak nézni meg ellenőrizni az adatokkal kapcsolatban az okmányirodában.

Kapsz rá egy pecsétet azt jónapot,a nálad maradt példánnyal mehetsz haza és ennyi volt.

A kutya el nem fog kezdeni adatokat csekkolni.

2023. márc. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 veterán vas ***** válasza:
79%

D.Brasco!

Akkor már ketten vagyunk ezen a véleményen. 😉

2023. márc. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
16%

Már mindent ellenőriznek az unijó kérésére. Az eladónak(is)minden okiratot ellenőrizni kell, még a tanúkét is.

Bárhová megy, bárkivel szívóskodik, ezt elbukza. Megkell találni a vevőt. Ha nem, akkor beszopta.


Majd mindenhéten szigorítanak valamit. Az ügyfélkapu ugyanúgy ellenőrzi a személyi adatait. Egyből kiderül, hogy hamis.

2023. márc. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 veterán vas ***** válasza:
51%

#17.

Pista bá' eladó a 20 éves swift, 200ezerért.

Józsi bá'-nak tetszik, odaadja a pénzt, aláfirkant egy papírt, ott a két tanu, aztán beül és hazamegy.

Sosem találkoznak többet.

Pista bá' hétfőn beballag a városba, papírt bemutat, iktatnak/pecsételnek és kész.

Régimódi egyszerű emberek, nincs ügyfélkapu, nics folyószámla. és senki sem beszél az unióról.

Az egyiknél az autó a másiknál a k.p.

Kár túllihegni ezt a kérdést.

2023. márc. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
51%

15-16. D. Brasco és veterán vas!


Már hárman, mert én is így gondolom.

Ha bármilyen szerződést beviszel, az ügyintéző nem kezdi ott nézegetni, hogy a hetvenféle adat közül mindegyik helyes-e. Nem is lenne ott idő erre.

Befogadják a papírt, legföljebb utólag írnak vissza, ha valami gond van vele.

Az meg abszurd, hogy nekem kéne ellenőriznem a másik fél igazolványából az adatokat.

2023. márc. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Szerintetek akkor hülyeségből írtam ki a kérdést??

Képzeljétek el az eladás után vettem egy autót, vittem is az adásvételit a kormányablakba majd elutasították mert az egyik tanunak lejárt volt a személyigazolványa! De vele ezt utólag tudtam is rendezni.

Ne gyertek már azzal hogy nincs ilyen!! Akkor nem írtam volna ki a kérdést!

Meg most kajak én vagyok a balek? Nincs jogom ellenőrizni hogy valós adatokat ad meg nekem a vevő

2023. márc. 29. 15:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!