Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autó adásvételin elírtam a...

Autó adásvételin elírtam a törzskönyv számot? Mit lehet ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés

Mazdámat eladtam és az adásvételin elírtam a törzskönyvszámot. Kormányablak igyis leírja a nevemről az autót ha a helyes törzskönyv számot mondom?

Összekevertem a másik autóméval mert teljesen kb megfélemlitettek.

Új adásvételit nem tudok íratni mert kisebbségi romák voltak és körbe álltak vagy 4-en. Abban sem vagyok biztos valós adatait írhatta rá a vévő?

Rendőrség nem segít mert voltam ott is.

Mit ajánlotok? Mit csináljak?

Teljesen tanácstalan vagyok.

Az lenne legjobb teljesen lekerülne a nevemröl az autó.



2023. ápr. 15. 00:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

Hagyjuk már ezeket a kamu kérdéseket! Minden héten elírsz valamit az adásvételiben. Nehogy azt mond,hogy te fejből tudod az autóid törzskönyvszámát és csak úgy azt írd rá, vagy egyáltalán minek vitted volna mindkettőt magaddal? Meg aztán azt is adtad volna oda mi?

Ja tudjuk, az nem te voltál.

2023. ápr. 15. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ez volt az első eladott kocsim és nem tudom milyen minden hetesre gondolsz. Igen véletlen másikat adtam oda. Elhiheted hogy legszívesebben már most elindulnék érte és megírni az újat hogyha normálisak lettek volna.
2023. ápr. 15. 06:56
 3/17 anonim ***** válasza:
76%

Sem tőled, sem a vevőtől nem fogják befogadni az adásvételi szerződést, mert a közúti közlekedési nyilvántartásba bejegyzett jármű tulajdonjogának változását igazoló teljes bizonyító erejű magánokiratnak (adásvételi szerződés) kötelező tartalmi eleme a járműhöz tartozó okmányok (forgalmi engedély és törzskönyv) sorszáma is. Ha nem a járműhöz tartozó a törzskönyv sorszáma, akkor nem fogadják el a közhiteles közlekedési nyilvántartásba bejegyzésre alkalmasnak, nem is igazolják a hitelességét.


Rendőrségtől mit vártál? Indítsanak hamis magánokirat kiállítás miatti eljárást ellened?


Az átadott törzskönyv viszont hiányzik neked, a megmaradt autódhoz. Pótlást kell igényelned, ehhez vagy elveszettként kell bejelentened a kormányablakban, okmányirodában, vagy úgy, hogy eltulajdonították. Végül is, egyik sem igaz, ráadásul utóbbihoz csatolni kell a rendőrségen történt bejelentés jegyzőkönyvét.


Mivel még te vagy a nyilvántartásban az üzembentartó, annyit megtehetsz, hogy ideiglenesen, legfeljebb egy évre kivonatod a forgalomból, lejárat után ismételhető. A kivonás kezdőnapja nem lehet korábbi, mint az igénylés napja. 2300 Ft a díja. Ha van ügyfélkapu regisztrációd, online is meg tudod tenni. Ha nincs ügyfélkapu regisztrációd, csináltathatsz okmányirodában, kormányablakban, ingyenes, vagy ha 2016. január 1. után kaptad a személyazonosító igazolványod, akkor a hozzá kapott regisztrációs kártya adataival online is tudsz csinálni.

A kivonás időtartamára nem kell fizetni a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás díját, és a kivonás kezdőnapját követő hónap első napjától a gépjárműadót sem.


Jobbat nem tudok; legfeljebb próbálkozhatsz többször az adásvételi leadásával, abban reménykedve, hogy találsz egy felületes ügyintézőt.

2023. ápr. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.
2023. ápr. 15. 12:36
 5/17 veterán vas ***** válasza:
35%

Szerintem 10 eladóból kb. 11(!) nem tudja a törzskönyve számát kívülről. Az meg hogy két autód van és mind a kettő törzskönyvszáma a fejedben van, de azért összekevered, na ez már vicc.

Jah és ilyen feltételek mellett még rómaiakkal is kereskedsz, na ez már a non plus ultra.

Csatlakozom az #1 válaszadóhoz, ez akkora kamu, mint ide Lacháza.

2023. ápr. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Hol le írva az hogy én fejből tudom a tőrzskönyv számot?

Hol lát ilyen információt?

2023. ápr. 16. 10:43
 7/17 veterán vas ***** válasza:

Valóban, sehol sem említetted, hogy fejből írtad, csupán én gondoltam.


(tudom, az én logikám nem a Te logikád)


Az azonban örök rejtély marad, hogy ha valaki el akarja adni a

HHH-333 Hondát, akkor az miért az

NNN-444 Nissan adatai írja a szerződésre? 😉

2023. ápr. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Pénz tárcámban tartottam mind2-őt. (Igen, ez az én hibám,jobban fel is készülhettem volna és ott sosem szabad tárolni hanem itthon egy polcon.) Mikor írtuk az adásvételit nem néztem melyiket fogtam meg és írtam fel a lapra. Minél gyorsabban megakartam szabadulni ezektől a "kisebbségi" személyektől. Igy került összetévesztésbe a 2 törzskönyv. Neki adtam az új kocsim törzskönyvét és nálam meg az eladni kivánt gépjármű törzskönyve.

Azóta voltam bent kormányablakban az új kocsiét letiltottam és kérvényeztem az újjat.

Felhívtam a srácot és mondtulam neki hogy 3. Lehetősége van.

1.: Feladunk postán egy kitöltött adásvètelit. Aláírja és vissza küldi. Utána küldjük a törzskönyvet neki csak ha megkaptam a kitöltött adásvételit.

2.: Eljön abba a városba ahol lakom. Írunk egy újat a rendőrségen vagy a kormányablakban.

3.: Kivonatjuk a kocsit a forgalomból 1 érve.

Aztán most elindult egy folyamat mert az első lehetőséget választotta.


De azóta a kocsit tovább adta valami Debrecen mellé egy nőnek. De nekem csak az a lényeg lekerüljöm a nevemről.


Ez a sztori ebben semmi kamu nincs. Igen tudom hogy én hibáztam nagyot de én azért tettem fel a kérdést hogy a kormányablakban mit tudnak csinálni. Nem birtam hétvégén aludni , annyira kivoltam. Ezért tettem fel itt a kérdést.

Picit hátha kapok valakitől kicsit nyugtatobb választ.

2023. ápr. 18. 12:25
 9/17 veterán vas ***** válasza:

Érdekes, hogy az adásvételi írt hibás szám izgat, nem pedig az, hogy idegennél van a "másik" autód törzskönyve.

Ugyanis ha nála a kártya, egy kamu adásvételivel bármikor jelentkezhet az autódért. Akár rendőri segítséget kérve is.

No, akkor mit fogsz mondani?

Elmeséled a rendőrnek, hogy Te eltévesztetted a saját törzskönyv adatait, aztán Te adtad oda az újabb autód törzskönyvét, ők pedig ezek után hamisítottak egy nyomtatványt?

A rendőr lesz az első aki kiröhög!


Tudod, vagyunk itt néhányan akik adtak vettek már életükben autót (többször is)

Szóval, ha máskor ilyen kamu sztorit kreálsz, alaposabban gondold végig a lépéseket, hogy ne bukj meg az első oda-vissza kérdezésnél. 🤣

2023. ápr. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Te meg ha valahova kommentelsz valós és biztos információt írj ne hülyeségeket :D

Mert amit most leírtál egy nagy hülyeség.

2023. ápr. 19. 05:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!