Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A mai napon vettem egy autót....

A mai napon vettem egy autót. Adásvételivel. Minden papírt megírtunk, kifizettem. Viszont csak itthon vettem észre, hogy a törzskönyv nem azon a néven, mint aki eladta nekem a kocsit. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Ilyenkor mi a teendő?

Létezik olyan, hogy Ő nem íratta a nevére mikor megvette attól akinek a neve a törzskönyvbe van?


2017. ápr. 9. 21:59
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:

Megint egy figyelmetlen balek?


No és az adásvételi annak a nevére van kiállítva, akinek a neve szerepel a törzskönyvön? A forgalmi engedélyben kinek a neve szerepel az üzembentartó sorban?


Az is lehet, hogy nem is érvényes az adásvétel...

2017. ápr. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:

Létezik. Azt javaslom, holnap a kapott papírokkal ballagj be a lakóhelyedhez legközelebbi kormányhivatalba, és benyújtod az átírandókat...aztán vagy szólnak, vagy nem..


előre felesleges majrézni. Ott pontosan megmondják mi a teendőd..(ha van)


nem esznek embert, kulturáltan elmondják ha hiba van a kréta körül.


a lényeg: ne szólalj meg feleslegesen.

2017. ápr. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Akivel az adásvételit írtam, annak a neve a szerepel a forgalmiban mint tulajdonos. De a törzskönyve totál más név szerepel, más címmel.
2017. ápr. 9. 22:15
 4/34 A kérdező kommentje:

pff. benéztem. kissé fáradt vagyok

tehát: a forgalmiban tulajdonosként az van bejegyezve aki a törzskönyvben is van.

nade akkor az ki akitől megvettem?

2017. ápr. 9. 22:20
 5/34 anonim ***** válasza:

"nade akkor az ki akitől megvettem?"


Az ő neve szerepel valahol?

2017. ápr. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
csak az adásvételin
2017. ápr. 9. 22:24
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ez egy érvénytelen adásvételi.

Tennék rá pénzt, hogy a személyi sem a sajátja - mert ha igen, akkor roppant nagy marha.


Holnap hívd fel, kérdezz rá, hogy mi a bús fene is van, kinek az autóját adta el neked.

2017. ápr. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
*már ha még elérhető lesz az a szám amit megadott a hirdetésben...
2017. ápr. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
esetleg még arra tudok gondolni, hogy akitől az eladó megvette, nem íratta át a saját nevére.
2017. ápr. 9. 22:31
 10/34 anonim ***** válasza:
Az adás-vételin eladóként kinek a neve szerepel?
2017. ápr. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!